رویای کاغذی شنبه-یكشنبه -سه شنبه و چهارشنبه هر هفته از ساعت 21:45 به مدت 15 دقیقه

رادیو فرهنگ

روياي كاغذي

«شهر دزدها» آخرین تجربه نویسندگی خالق بازی تاج و تخت در رویای کاغذی رادیو فرهنگ خواندنی شد

برنامه «رویای کاغذی» یکشنبه 5 مردادماه، به معرفی و خوانش بخش‌هایی از کتاب« شهر دزدها» نوشته دیوید بنیوف اختصاص دارد.

1399/05/05
|
11:34

در رویای کاغذی یکشنبه 5 مردادماه بخش های از کتاب «شهر دزدها» اثر «دیوید بنیوف» ترجمه رضا اسکندری آذر خوانده می شود و «راضیه گردکاهد» که خوانش این کتاب را برعهده دارد شنوندگان را با این اثر آشنا می‌کند.
دیوید بنیوف را بیشتر به عنوان خالق سریال Games of thrones و نگارش فیلمنامه‌ی آثاری نظیر تروی، بادبادک‌باز و ایکس‌مِن می‌شناسیم، اما وی پیش از این‌ها کارش را با نوشتن ادبیات داستانی آغاز کرده بود. داستان این شاهکار در دوره‌ی محاصره‌ی لنینگراد و جنگ جهانی دوم می‌گذرد؛ کلنل سازمان امنیت ملی روسیه، فرصتی در اختیار دو جوان محکوم به اعدام ـ یکی نوجوانی یهودی و بدون ‌اعتماد‌به‌نفس و دیگری جوانی جذاب و گستاخ از نژاد قزاق ـ می‌گذارد تا با انجام مأموریتی به ظاهر ساده و کاملاً بچگانه به رستگاری برسند و زندگی و آزادی‌شان را پس بگیرند. اما حوادثی که از پی می‌آید، در ترکیب با طنز آمیخته با بوی زننده‌ی مرگ، نشان می‌دهد مأموریت آن‌قدرها هم که تصور می‌کردند، ساده نیست. ویژگی اصلی سبک نگارش دیوید بنیوف در این رمان، آمیختن طنز با وقایع تاریخی هولناک حمله‌ی آلمان نازی به روسیه است که باعث می‍‌شود این دو فاکتور متضاد گه‌گاه با مرزی غیرقابل‌تشخیص در هم بیامیزند.
رمان شهر دزدها آخرین تجربه نویسندگى وى بوده و یکى از تحسین شده‌هاى نیویورک تایمز و لس‌آنجلس تایمز مى‌باشد.
برنامه «رویای کاغذی» با اجرای راضیه گردکاهد، تهیه‌کنندگی الهه بیات و نویسندگی مریم بیانی ساعت 21:45 از رادیو فرهنگ شنیده می‌شود.

دسترسی سریع
رویای کاغذی