كتاب بان شنبه هر هفته از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

كتاب بان

روشهای ترویج خواندن كتاب در برنامه كودك "با ما بیا" در رادیو فرهنگ

برنامه «كتاب بان» یكشنبه 24 بهمن، با نگاهی به روشهای ترویج خواندن كتاب در برنامه كودك "با ما بیا" از رادیو فرهنگ پخش می شود.

1400/11/24
|
08:41

علی اكبر زین‌العابدین كارشناس مجری برنامه«كتاب بان» این هفته میزبان آزیتا رضایی(خاله رویا)؛ مجری برنامه كودك است كه به بررسی روشهای ترویج خواندن كتاب در برنامه كودك با ما بیا می پردازد.

گسترش و ترویج فرهنگ كتابخوانی، یكی از مهم ترین برنامه های تربیتی فرزندان چه در ایران و چه در كشورهای دیگر است.
والدینی كه به طور مستمر و روزانه برای فرزندانشان كتاب می‌خوانند، عموما كودكانی خلاق، باهوش و شاد دارند.
ترویج فرهنگ كتابخوانی باید از دوران كودكی و از طریق مهم ترین نهاد جامعه پذیری آغاز شود و باید كودك، كتابخوانی را در فرآیند جامعه پذیری اولیه از والدین خود بیاموزد و در زندگی روزمره بكار بندد در برنامه این هفته « كتاب بان» با توجه به اهمیت موضوع توجه نویسندگان به نوشتن برای كودك ‌موضوعات مورد علاقه آنها، نقش صداوسیما بالاخص برنامه كودك و نوجوان در علاقمندی كودكان به فرهنگ مطالعه در كنار تربیت و توجه خانواده به این مساله از جمله موضوعاتی است كه به آن اشاره می شود و مجری برنامه "بامابیا" در این رابطه صحبت می كند.

همچنین؛ شنوندگان این هفته با مروج فعال ترویج كتابخوانی؛ آقای سید علی كریمیان از استان گلستان شهر گنبد كاووس آشنا می شوند و وی درباره تجربیات خود در این زمینه سخن می‌‌گوید.
برنامه «كتاب بان» را فریده گودرزی با اجراكارشناسی علی اكبر زین العابدین برای گروه كتاب رادیو فرهنگ تهیه می‌كند كه یكشنبه ها از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه می‌شنوید.

دسترسی سریع
كتاب بان