از ساعت به مدت

رادیو فرهنگ

كتاب بان

شهر و رویدادهای كتابخوانی با « تو‌هم بخوان»در كتاب بان رادیو فرهنگ

در برنامه «كتاب بان» رادیو فرهنگ امروز شنبه 22 مرداد ، ترویج كتابخوانی با توجه به شهر و رویدادهای كتابخوانی بررسی میشود.

1401/05/22
|
09:38

در برنامه این هفته كتاب بان، علی اكبر زین‌العابدین كارشناس مجری برنامه میزبان آرمین صافدل برگزار كننده پویش كتابخوانی در انزلی است و با وی درباره ترویج خواندن در برنامه های شهر و رویدادهای كتابخوانی( تو‌هم بخوان) گفت و‌گو می كند.
پویش " تو هم بخوان " در سال 96 با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و كمك به گردش كتاب میان علاقه مندان حوزه كتاب و كتابخوانی به همت آرمین صافدل از كنشگران فرهنگی انزلی كار خود را آغاز كرد و مردم فرهنگ دوست انزلی را در آخرین پنجشنبه ماه های زوج در مكانهای فرهنگی، تاریخی و گردشگری انزلی به شنیدن داستان و تبادل كتاب دعوت كرد .
آشنایی با نویسندگان بومی، چخوف خوانی، ملاقات با ویرجینا وولف ، سفر با شازده كوچولو ، عشق در ادبیات معاصر ایران، پای صحبت عزیز نسین و داستانهای روی داده در انزلی هفت دریایی بود كه كشتی تو هم بخوان تاكنون به آنها سفر داشته است.
این پویش علاوه بر توسعه فرهنگ كتابخوانی كوشیده مردم و مسئولان را به ارزش و جایگاه میراث فرهنگی و تاریخی شهر و لزوم حفاظت و باز آفرینی آنها توجه دهد.
همچنین با توجه به رسالت برنامه در بخشی معرفی مروجان كتابخوانی در كشور پرداخته می شود و شنوندگان این هفته با مروج فعال زهرا عبدی از جمكران استان قم آشنا می شوند و وی درباره تجربیات خود در این زمینه سخن می‌ گوید.
برنامه «كتاب بان» به تهیه كنندگی فریده گودرزی با اجراكارشناسی علی اكبر زین العابدین از گروه كتاب رادیو فرهنگ ساعت 10:30 به مدت 30 دقیقه روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز پخش می شود

دسترسی سریع
كتاب بان