از ساعت به مدت

رادیو فرهنگ

كتاب بان

بررسی چرایی كتاب خواندن برای خردسالان در كتاب بان رادیو فرهنگ

در برنامه «كتاب بان» رادیو فرهنگ امروزز شنبه 11 تیر ، این سوال كه چرا برای خردسالان 3 تا 6سال كتاب میخوانیم بررسی می شود.

1401/04/11
|
08:48

خواندن كتابهای داستان حاوی پندهای اخلاقی به هنگام خواب موجب ارتقای ارزشهای اخلاقی در كودكان شده و در عین حال نوعی از تحریك است كه می توان تا سالهای سال آن را تداوم بخشید. در این برنامه علی اكبر زین‌العابدین كارشناس مجری برنامه«كتاب بان» ك این هفته میزبان « لیلا جمالی عالم » مدیر مسئول موسسه فرهنگی هنری الف_یك و پژوهشگر حوزه كودك است و با وی درباره اینكه كتاب خواندن چه فوایدی برای بچه ها دارد و اگر تصمیم گرفتیم كتابی برای فرزندانمان بخوانیم چه كتابهایی را برگزینیم، گفت و‌گو می كند.
یكی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی كه می‌توانید فرزندانتان را به آن ترغیب كنید، كتاب خواندن است. هم سرگرم‌كننده است و هم محركی برای تفكر و موفقیت‌های زندگی آن‌هاست. كتاب خواندن برای بچه‌ها فقط سرگرمی نیست. آن‌ها همچنین با كتاب خواندن در مورد افراد دیگر، مكان‌ها، ایده‌ها و امكانات بی‌حد و مرز یاد می‌گیرند.

همچنین با توجه به رسالت برنامه در بخشی معرفی مروجان كتابخوانی در كشور پرداخته می شود و شنوندگان این هفته با مروج فعال «نوید تیموری»مدیر پردیس كتاب اصفهان آشنا می شوند و وی درباره تجربیات خود در این زمینه سخن می‌ گوید.
برنامه «كتاب بان» به تهیه كنندگی فریده گودرزی با اجراكارشناسی علی اكبر زین العابدین از گروه كتاب رادیو فرهنگ ساعت 10:30 به مدت 30 دقیقه روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع
كتاب بان