كتاب بان شنبه هر هفته از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

كتاب بان

در كتاب بان رادیو فرهنگ بشنوید؛ به هرروش كتاب خوانی آری نگوییم

نه گفتن به مدها و روش های خواندن برای كودكان امروز شنبه 28 خرداد ، در برنامه «كتاب بان» رادیو فرهنگ بررسی می شود.

1401/03/28
|
08:11

یكی از مهم‌ترین مشكلاتی كه والدین با آن روبه‌رو هستند،كتاب نخواندن كودكان است. كودكان معمولا ترجیح می‌دهند به جای كتاب خواندم ، بازی كنند. این موضوع به یك چالش بزرگ برای والدین تبدیل شده است. بسیاری از والدین با این سوال روبه‌رو می‌شوند كه چگونه كودكان را به كتاب خواندن علاقمند كنیم؟
علی اكبر زین‌العابدین كارشناس مجری برنامه«كتاب بان» در برنامه این هفته میزبان « لیلا جمالی عالم» مدیر مسئول موسسه فرهنگی الف-یك و پژوهشگر حوزه كودكاست و با وی درباره اهمیت ضرورت ترویج فرهنگ كتابخوانی و دوری از روش ها و مدهای جدید برای مطالعه كودكان گفت و‌گو می كند.
یافتن علاقه كودك، الگو بودن، طرح بحث ها و چالش های جذاب و توجه به نظرات كودكان در علاقه مندی آنها به مطالعه اهمیت دارد اما امروزه روش های جدیدی نیز ارائه می شود كه در درازمدت اكر منفی دارن پس والدین با شناخت آن ‌و‌ نه گفتن به آنها می توانند از آسیب های احتمالی پیشگیری كنند .
همچنین با توجه به رسالت برنامه در بخشی معرفی مروجان كتابخوانی در كشور پرداخته می شود و شنوندگان این هفته با مروج فعال «محمدرضا بابایی» از قم آشنا می شوند و وی درباره تجربیات خود در این زمینه سخن می‌ گوید.
برنامه «كتاب بان» به تهیه كنندگی فریده گودرزی با اجراكارشناسی علی اكبر زین العابدین از گروه كتاب رادیو فرهنگ ساعت 10:30 به مدت 30 دقیقه روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع
كتاب بان