كتاب بان شنبه هر هفته از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

كتاب بان

بررسی روش های مطالعه و یادگیری در ترویج كتابخوانی در رادیو فرهنگ

برنامه «كتاب بان» یكشنبه 15 اسفند، با نگاهی به ظرفیت های برنامه های تلویزیونی كودك و نوجوان در ترویج كتابخوانی از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

1400/12/15
|
08:42

علی اكبر زین‌العابدین كارشناس مجری برنامه«كتاب بان» این هفته میزبان رضا توسلی؛ پژوهشگر زبان و ادبیات فارسی است و به بررسی روش های مطالعه و یادگیری در ترویج كتابخوانی می پردازد.

دانستن راه و روش انجام یك كار می تواند در ترویج آن نیز موثر باشد ،دانستن روش های مطالعه و یادگیری می تواند به ما كمك كند تا علاوه بر بالا بردن میزان بهره خود از زمانی كه صرف مطالعه می كنیم، بتوانیم روش های جدیدی آشنا شویم كه شاید استفاده از آنها به ما احساس راحتی بیشتری می دهد. یادگیزی در خواب، پرهیز از دقیقه نودی بودن، استفاده از برنامه درسی و مقابله با منحنی فراموشی همگی روش هایی هستند كه در مطالعه كتاب های درسی از آنها استفاده می شود اما در برنامه « كتاب بان» این هفته رضا توسلی پژوهشگر زبان و ادبیات فارسی شنوندگان را با دیگر روش های مطالعه كه در یادگیری و ترویج كتابخوانی نقش بسزایی دارند آشنا می كند.
همچنین؛ یكی از رسالت های این برنامه معرفی مروجان كتابخوانی در كشور است و شنوندگان این هفته با مروج فعال ترویج كتابخوانی؛ نگار حامدی از
استان تهران آشنا می شوند و وی درباره تجربیات خود در این زمینه سخن می‌‌گوید.
برنامه «كتاب بان» را فریده گودرزی با اجراكارشناسی علی اكبر زین العابدین برای گروه كتاب رادیو فرهنگ تهیه می‌كند كه یكشنبه ها از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه می‌شنوید.

دسترسی سریع
كتاب بان