بوطیقا شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 16:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

بوطيقا

«درخونگاه » به «بوطیقا» رسید!

فیلم «درخونگاه » در برنامه «بوطیقا» سه شنبه 12 بهمن ماه نقد و بررسی می شود.

1400/11/12
|
08:47

«بوطیقا» عنوان برنامه‌ ای پژوهش محور از رادیو فرهنگ است كه این هفته در نقد و بررسی فیلمنامه ها به فیلم سینمایی « درخونگاه »اختصاص دارد.
درخونگاه فیلمی در ژانر درام به كارگردانی سیاوش اسعدی محصول سال 1396 است. این فیلم در سی و هفتمین جشنواره فجر به نمایش در آمد و در سه رشته نامزد شد. امین حیایی بازیگر نقش اول درخونگاه در فیلمهایی چون خانم یایا و شعله ور هم ایفای نقش كرده است. در خلاصه داستان این فیلم آمده است كه ظهری می اید تا بسازد! اگر نبازد... رضا پس از هشت سال كار كردن در ژاپن، به محله شان به نام درخونگاه بر می گردد...
در این فیلم امین حیایی، ژاله صامتی، مهراوه شریفی نیا، محمود جعفری، منصور شهبازی، فاطمه مرتاضی، افشین سنگ چاپ، جمشید هاشم پور، نادر فلاح و پانته آ پناهی ها به هنرمندی پرداخته‌اند.
در این برنامه نیز «مصطفی محمودی »؛ منتقد سینما فیلم «درخونگاه» را نقد و بررسی می كند.
رضا با بازی امین حیایی پس از هشت سال كار كردن در سال 1370 از ژاپن بر‌می‌گردد. محله درخونگاه. خانواده فقیر و آشفته. رضا از ژاپن پول زیادی فرستاده است و حالا با زخم‌هایی بر جسم و روح برگشته كه با آنها خانه و محله را بسازد. آقایی كند. میخواهد ارباب باشد. برادر دوقلوی رضا، مهدی جزء مفقودین جنگ است و سه سال پس از پایان جنگ هنوز خبری از او نیست. رضا كه می‌آید همه چیز دگرگون می‌شود. او پی پول‌هایش هست و انگار اتفاقی برای آنها افتاده. تا پایان فیلم یكی یكی رازهای مگو فاش می‌شود. خبری از پول نیست. و رضا دوباره می‌رود...
در برنامه امشب "بوطیقا" ضمن استفاده از تیزر و بخشهایی از فیلم "درخونگاه" فیلم‌نامه اور نقد و بررسی می شود.
برنامه «بوطیقا» را ساعت 20:30 به مدت 30 دقیقه به تهیه‌كنندگی «مریم قاسمی» روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوید.

دسترسی سریع
بوطیقا