بوطیقا شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 16:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

بوطيقا

بررسی «جهان با من برقص» در «بوطیقا» رادیو فرهنگ

فیلم «جهان با من برقص» در برنامه «بوطیقا» سه شنبه 2 آذر ماه نقد و بررسی می شود.

1400/09/02
|
09:34

«بوطیقا» عنوان برنامه‌ ای پژوهش محور از رادیو فرهنگ است كه این هفته در نقد و بررسی فیلمنامه ها به فیلم سینمایی « جهان با من برقص»
اختصاص دارد.
جهان با من برقص فیلمی به كارگردانی سروش صحت، نویسندگی سروش صحت، ایمان صفایی و تهیه‌كنندگی محمدرضا تخت‌كشیان محصول سال 1397 است.
این فیلم كه اولین ساخته سینمایی سروش صحت در مقام كارگردان است، برای نخستین بار در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درآمده است. این فیلم از 11 دی در سینماهای ایران اكران شده است.
در این برنامه نیز «مصطفی محمودی »؛ منتقد سینما فیلم «جهان با من برقص» را نقد و بررسی می كند.
این فیلم، داستان دوستان جهانگیر (جهان) است كه به دعوت برادرش بهمن و برای تولد او، كه احتمالاً آخرین تولدش باشد، دور هم جمع شده‌اند. این موقعیت موجب می‌شود آن‌ها خود و روابطشان را مرور كرده و درباره زندگی و خودشان (خصوصاً جهانگیر) فكر كنند.
این فیلم با نگاهی طنز به مسئله مرگ و ارتباط آدم ها با یكدیگر می پردازد.
"جهان با من برقص" ، سیمرغ سیمین بهترین كارگردانی (سروش صحت) در سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر - 1398 و دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد (علی مصفا) در سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر - 1398 را از آن خود كرده است.
در برنامه امشب "بوطیقا" ضمن استفاده از تیزر و بخشهایی از فیلم "جهان با من برقص" فیلم‌نامه اور نقد و بررسی می شود.
برنامه «بوطیقا» را ساعت 20:30 به مدت 30 دقیقه به تهیه‌كنندگی «مریم قاسمی» روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوید.

دسترسی سریع
بوطیقا