بوطیقا شنبه - دوشنبه - چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

بوطيقا

نقد و‌‌ بررسی فیلمنامه ی فیلم « جهان با من برقص» در رادیو فرهنگ

فیلمنامه ی فیلم «جهان با من برقص » در برنامه «بوطیقا» رادیو فرهنگ دوشنبه 30 آبان ماه نقد و ‌بررسی می شود.

1401/08/30
|
11:43

«بوطیقا» عنوان برنامه‌ ای پژوهش محور از رادیو فرهنگ است كه این هفته در نقد و بررسی فیلمنامه ها به تحلیل فیلمنامه فیلم سینمایی « جهان با من برقص» اختصاص دارد.
فیلم جهان با من برقص به كارگردانی سروش صحت در سال 1397 ساخته شده است. این فیلم و در ژانر كمدی درام می‌باشد. در این فیلم علی مصفا، جواد عزتی، هانیه توسلی، پژمان جمشیدی، سیاوش چراغی پور، كاظم سیاحی، بهار كاتوزی، رامین صدیقی، پاوان افسر، شیوا بلوچی ، مهیار پوربابایی و مهراب قاسم خانی به هنرمندی پرداخته‌اند.
در برنامه این هفته كوروش حسینی، منتقد سینما فیلم نامه «جهان با من برقص » را كه سروش صحت و ایمان صفایی نوشته اند نقد و بررسی می كند.
در برنامه «بوطیقا» این هفته شنوندگان رادیو فرهنگ تیزر و بخشهایی از این فیلم را نیز می شنوند.
این فیلم اولین اثر سینمایی سروش صحت در مقام كارگردانیست كه در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر حضور داشت و برنده سیمرغ سیمین بهترین كارگردانی شد. داستان این فیلم از این قرار است كه در آخرین تولد جهانگیر دوستانش دورهم جمع شده اند و این موقعیت باعث می شود تا آن ها درباره زندگی و خودشان فكر كنند.
برنامه «بوطیقا» ساعت21:00 به مدت 30 دقیقه به تهیه‌كنندگی «مریم قاسمی» روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
بوطیقا