بوطیقا شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 16:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

بوطيقا

نقد و‌‌ بررسی فیلمنامه « بنفشه آفریقایی» در رادیو فرهنگ

فیلمنامه ی فیلم «بنفشه آفریقایی » در برنامه «بوطیقا» سه‌شنبه 24 خرداد نقد و ‌بررسی می شود.

1401/03/24
|
10:15

«بوطیقا» عنوان برنامه‌ ای پژوهش محور از رادیو فرهنگ است كه این هفته در نقد و بررسی فیلمنامه ها به تحلیل فیلمنامه فیلم سینمایی «بنفشه افریقایی» نوشته حمیدرضا بابابیگی اختصاص دارد.

بنفشه آفریقایی فیلمی به كارگردانی مونا زندی حقیقی، نویسندگی حمیدرضا بابابیگی و تهیه‌كنندگی علیرضا شجاع نوری محصول سال 1396 كه برای نخستین بار در سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد.
در برنامه این هفته «مصطفی محمودی»؛ منتقد سینما فیلم نامه «بنفشه افریقایی » را كه داستانی درام خانوادگی اجتماعی، دارد را نقد و بررسی می كند.
«بنفشه آفریقایی»، دومین فیلم بلند مونا زندی حقیقی بعد از تجربه موفق «عصر جمعه» در دهه هشتاد است و داستان زنی میانسال را روایت می‌كند كه همراه با همسر دوم خود مشغول زندگی است. اما وقتی‌كه متوجه می‌شود همسر سابقش در آسایشگاه تنها مانده و وضع خوبی ندارد، از سر انسانیت تصمیم می‌گیرد كه او را به خانه‌اش بیاورد و از او نگهداری كند. این اتفاق به‌تدریج زندگی زن را تغییر می‌دهد و بحران‌ متفاوتی را رقم می‌زند.
در برنامه امشب«بوطیقا»شنوندگان رادیو فرهنگ تیزر و بخشهایی از فیلم « بنفشه آفریقایی»را می شنوند.
برنامه «بوطیقا» ساعت 16:30 به مدت 30 دقیقه به تهیه‌كنندگی «مریم قاسمی» روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
بوطیقا