بوطیقا شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 16:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

بوطيقا

نقد و‌یررسی« خروج» حاتمی كیا در رادیو فرهنگ

فیلم «خروج » در برنامه «بوطیقا» سه‌شنبه 17 بهمن ماه نقد و بررسی می‌شود.

1400/12/17
|
09:06

«بوطیقا» عنوان برنامه‌ ای پژوهش محور از رادیو فرهنگ است كه این هفته در نقد و بررسی فیلمنامه ها به فیلم سینمایی « خروج »اختصاص دارد.

در برنامه این هفته «مصطفی محمودی »؛ منتقد سینما فیلم نامه «خروج» را نقد و بررسی می كند.
این فیلم داستان گروهی از كشاورزان روستایی را روایت می‌كند كه شركت سهامی آب، هنگام تخلیهٔ سد آب شور به اشتباه آب را روانهٔ زمین‌های كشاورزی آن‌ها می‌كند و باعث خرابی تمامی محصولات آن‌ها می‌گردد. آن‌ها پس از آن كه از طریق مسئولان سد، دهیار، بخشدار و امام جمعه موفق به حل مشكل‌شان نمی‌شوند، تصمیم می‌گیرند كه نزد رئیس‌جمهور بروند و مشكل‌شان را با او در میان بگذارند. این گروه با تراكتور از روستای خود به سمت تهران عازم می‌شوند و طولی نمی‌كشد كه خبر سفر آن‌ها در تمام رسانه‌ها پخش می‌شود و این موضوع باعث ایجاد محبوبیت و مشكلاتی برای آن‌ها می‌گردد.
گفتنی است؛ خروج فیلمی محصول 1398 به نویسندگی و كارگردانی ابراهیم حاتمی‌كیا است. این فیلم با تصمیم عوامل و با توجه به همه‌گیری ویروس كرونا، به عنوان اولین فیلم در تاریخ سینمای ایران به صورت آنلاین در تاریخ 24 فروردین 1399 اكران شد.
در برنامه امشب "بوطیقا" ضمن استفاده از تیزر و بخشهایی از فیلم "خروج" فیلم‌نامه این فیلم نقد و بررسی می‌شود.
برنامه «بوطیقا» را ساعت 20:30 به مدت 30 دقیقه به تهیه‌كنندگی «مریم قاسمی» روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوید.

دسترسی سریع
بوطیقا