سیم آخر چهارشنبه ها از ساعت 16:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

سيم آخر

برنامه سیم آخر رادیو فرهنگ در لیست واحدهای درسی هنرستان موسیقی جای گرفت

برنامۀ سیم آخررادیو فرهنگ كه به شناخت و تبیین موسیقی می پردازد و چگونگی درك و دریافت آن را به مخاطبان آموزش می دهد، توسط استادان هنرستان موسیقی مفید شناخته شده و به عنوان یكی از منایع درس شناخت موسیقی هنرستان موسیقی مطرح شده است.

1398/09/12
|
15:36

گوش سپردن به این برنامه برای هنرجویان كلاس هفتم هنرستان موسیقی لازم و یكی ازمواد امتحانی درس شناخت موسیقی است.
برنامۀ سیم آخر با مشاركت و همراهی كارشناسان و هنرمندان موسیقی دانشگاهها در رادیو فرهنگ تولید می‌شود و بسیاری از دانش‌آموختگان و مدرسان دانشگاه در رشته موسیقی آن را جزو یكی از مفیدترین برنامه های تخصصی موسیقی تولید شده در صداوسیما می‌دانند كه دارای استاندارد دانشگاهی قابل قبولی است.برخی از هنرمندان و كارشناسانی كه در این برنامه شركت داشتند عبارتند از: سلمان سالك پژوهشگر، نوازنده تار و آهنگساز، علی اكبر قربانی آهنگساز و رهبر اركستر، محسن نورانی نوازنده و پژوهشگر موسیقی، امیرحسین رحمتی نوازنده و پژوهشگرموسیقی، سجاد تهذیبی نوازنده سه‌تار ، حمید مرادیان آهنگساز و پژوهشگر و....
موسیقیدانان متخصص و صاحب‌نام دیگری به مرور در قسمت‌های آیندۀ این برنامه حضور خواهند داشت وهر یك، جنبه‌ای از دانش موسیقی را فراروی شنوندگان جدی این عرصه خواهند گشود.
برنامه سیم آخر رادیو فرهنگ روزهای پنج شنبه ساعت 16.30 به مدت 30 دقیقه به تهیه كنندگی مرتضی امرجی،كارشناسی سپهر سراجی و گویندگی فریناز ثریا پخش می شود.

دسترسی سریع
سیم آخر