هفت اورنگ پنج شنبه ها ساعت 18 از ساعت 18 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

هفت اورنگ

نگاهی به ثبت ملی موسیقی سنتی چهارمحال و بختیاری در « هفت اورنگ» رادیو فرهنگ

« هفت اورنگ» رادیو فرهنگ امشب ( 29 دی ماه) میزبان «شاهرخ سرلك»؛ كارشناس موسیقی است تا درباره ثبت ملی موسیقی سنتی چهارمحال و بختیاری با وی گفت و گو شود.

1400/10/29
|
09:26

دربرنامه هفت اورنگ كه به معرفی ثبت ملی و جهانی میراث ناملموس ایران زمین اختصاص دارد؛ این هفته به موضوع ثبت ملی موسیقی سنتی چهارمحال و بختیاری به عنوان یكی از میراث فرهنگی ناملموس پرداخته می شود .

«شاهرخ سرلك»؛ نوازنده و كارشناس موسیقی در این برنامه ضمن بیان وبژگی های موسیقی سنتی چهارمحال و بختیاری و اهمیت آن به بیان دلایل اهمیت این موسیقی به عنوان میراثی ناملموس می پردازد .
تاكنون 89 اثر از میراث‌فرهنگی ناملموس استان چهارمحال و بختیاری به ثبت ملی رسیده است، این آثار در زمینه‌های مختلف مرتبط با زندگی مردم چهارمحال و بختیاری، صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی، موسیقی، آوا‌های محلی، ادبیات شفاهی، مهارت‌ها، پخت فنون خوراك‌ها و غذا‌های محلی، روش‌های انواع بازی‌های محلی، نحوه برگزاری مراسم مختلف و همچنین آداب، رسوم و سنت‌های اهالی این استان است.
برنامه هفت اورنگ را به همت گروه ادب و هنر به تهیه كنندگی حسین رحمانی، اجرای كارشناسی، نویسندگی و پژوهش ، ‌مشاور محتوایی سید حامد موسوی، ساعت 21:00 برروی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوید .

دسترسی سریع
هفت اورنگ