لذت مطالعه و آشنایی با مهندسی روان شناسی جدید مطالعه و روش های نوین كتابداری و شناخت اختلالات مطالعه چهارشنبه ها از ساعت 20:30 تا 21 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

نيمكت

رابطه هوش و مطالعه، روی نیكمت رادیو فرهنگ

برنامه « نیمكت » رادیو فرهنگ با موضوع بهداشت كتابخوانی و مطالعه صحیح این هفته به سراغ رابطه مطالعه و هوش افراد می رود.

1398/11/02
|
12:51

برنامه «نیمكت» چهارشنبه 2 بهمن ماه به موضوع نقش مطالعه در هوش افراد می پردازد و ناصر تركیان در این بخش به این سوال كه آیا مطالعه و كتابخوانی هوش افراد را زیاد می كند یا خیر پاسخ می دهد .
در نیمكت رادیو فرهنگ تلاش می شود تا روش های صحیح كتابخوانی بیان شده تا كمترین آسیب جسمی در هنگام مطالعه برای افراد اتفاق بیفتد و از سوی دیگر لذت مطالعه و آشنایی با مهندسی و روانشناسی جدید مطالعه و روشهای نوین كتابداری در این برنامه مطرح می شود .
در برنامه این هفته گزارشی تفصیلی ازكتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی، در شهر قم پخش می شود كه این كتابخانه بزرگترین كتابخانه نسخه‌های خطی ایران و سومین مجموعه نسخه‌های خطی در جهان اسلام به شمار می‌رود. تعداد نسخه‌های خطی این كتابخانه در سال 1393 ، 31000 عنوان، مشتمل بر بیش از 60000 جلد بوده است. مرقد آیت الله مرعشی نجفی در قسمت ورودی این كتابخانه قرار دارد.
علاقه مندان می توانند «نیمكت» را چهارشنبه ساعت 20:30 به تهیه كنندگی الهه بیات به همت گروه كتاب رادیو فرهنگ به مدت 30 دقبقه با روایت فاطمه داوودیان روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز بشنوند.

دسترسی سریع
نیمكت