صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یكشنبه و سه شنبه از ساعت 12:30 به مدت 30 دقیقه


سیدحمید شاهنگیان از آهنگسازان سرودهای انقلابی یکشنبه 13 آبان درباره سرود ای جانباز با صدای محمد گلریز صحبت می کند.

ویژه برنامه سروش کاری از گروه ادب و هنر به مناسبت چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی یکشنبه و سه شنبه ها ساعت 12:30 از رادیو فرهنگ پخش می شود.

سیدحمید شاهنگیان، از اولین آهنگ‌سازان سرودهای انقلابی هستند که پیش از انقلاب کار خود را آغاز کرد، با آن که او فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد مدیریت از دانشگاه شیکاگو هست اما به طور ذوقی و بنابر احساس درونی و ضرورت ایجاد سرود برای وحدت بخشیدن بر حرکت‌های مردمی در انقلاب به ساختن سرود پرداخته است. بعد از انقلاب تا سال ١٣٦٠ رئیس شورای موسیقی و شعر صدا و سیما می‌شود و از آن پس به مشاغل مدیریتی مشغول می‌شود، اما همچنان موسیقی انقلابی یکی از دغدغه‌های اصلی‌اش بوده است.
برنامه سروش با سازنده سرود ملی خمینی ای امام، برخیزید ای شهیدان راه خدا،ای جانباز، زندانی، برخیزیم در هوای آزادی، نصر من الله، ١٧ شهریور، ١٣ آبان، بپا خیزید، سرباز، انقلاب اسلامی، گفت‌وگو کرده است.
در این بخش از برنامه سروش، حمید شاهنگیان درباره ساخت سرود ای جانباز با صدای محمد گلریز و شعری از حمید سبزواری صحبت می کند.

اجرای این برنامه به عهده مژگان ذوالفقارخانی و تهیه کننده این برنامه مریم قاسمی است که از رادیو فرهنگ رومی موج اف ام ردیف 106 پخش می شود.

مرتبط با این خبر

  • برنامه سروش میزبان سعید خلج خواهد بود

  • آهنگساز«خمینی ای امام» در رادیو فرهنگ

  • محمد گلریز میهمان «سروش» می شود

  • سرود ها و ترانه های انقلاب اسلامی در سروش