رادیو كتاب شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 23:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

راديو كتاب

سفیر تاجیكستان در گفت و گو با گزارشگر رادیو فرهنگ : روابط فرهنگی دغدغه مشترك ایران و تاجیكستان است

سفیر تاجیكستان در حاشیه بازدید از نمایشگاه نقالی در گفت و گو با گزارشگر رادیو فرهنگ بر ترویج فرهنگ كتابخانه های مشترك تاكید كرد.

1398/10/10
|
13:53

« نظام الدین زاهدی» سفیر تاجیكستان درجمهوری اسلامی ایران در بازدیدی كه از نمایشگاه نقالی داشت در گفت و گو با رادیو فرهنگ در خصوص مشتركات فرهنگی ایران و تاجیكستان صحبت كرد
وی گفت: تماشای نقالی و لوح های داستانی بسیار لذب بخش بود و برای ما این امر را مسجل كرد كه ما در تاریخ، زبان و فرهنگ اشتراكات و عمومیت های فراوانی داریم و نظیر آنچه امروز من در این نمایشگاه دیدم در تاجیكستان هم رواج دارد
نظام الدین زاهدی با اشاره به تحولات مثبت ایجاد شده در روابط ایران و تاجیكستان، فرهنگ را عنصری اساسی در تحكیم این روابط دانست و گفت : در زمانی كه فرهنگ بایدبه عنوان عنصری تجكیم بخش بین دولت ها جای خود را پیدا كند به طور حتم اینگونه نمایشگاه ها كه نزدیكی فرهنگی را بیشتر از پیش به نمایش می گذارد نقش مهمی را ایفا می كند و رسالت تحكیم بخشی مناسبت ها بین دولت ها و ملت ها برعهده دارد .
وی افزود: مناسبت های فرهنگی بین تاجیكستان و ایران سابقه تاریخی زیاد دارد و وظیفه هر یك از ما است كه برای رشد این همكاری ها تلاش كنیم .
سفیر تاجیكستان در ایران تصریح كرد: ما بر این باوریم كه با تحكیم روابط فرهنگی و توجه به اشتراكات این دوكشور همین اشتراكات فراوان به ویژه در حوزه فرهنگ، ظرفیت خوبی برای تقویت و استحكام در همه زمینه‌ها از جمله روابط اقتصادی و سیاسی است.
وی ادامه داد: در مناسبت های بین تاجیكستان و ایران مناسبت های فرهنگی در اولویت همه مناسبات قرار دارد و برعكس دیگر كشورها كه با توافق سیاسی ارتباط بین سرزمین ها آغاز می شود در بین این دو كشور این روابط فرهنگی و اشتراكات است كه فتح الباب ارتباط در دیگر زمینه ها است.

دسترسی سریع
رادیو كتاب