رادیو كتاب شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 23:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

راديو كتاب

رادیو كتاب امروز میزبان رئال مادریدی ها است

برنامه «رادیو كتاب» امروز یكشنبه یكم دی ماه با دعوت از« محمدطلوعی » نویسنده كتاب «رئال مادرید» این اثر را معرفی می كند .

1398/10/01
|
15:01

«محمد طلوعی» نویسنده رمان «رئال مادرید» در برنامه رادیو كتاب امروز درباره این كتاب مطالبی را بیان می كند .
رمان «رئال مادرید» درباره جمعی از نوجوانان آبادانی است كه سودای مسابقه با تیم جوانان رئال مادرید آن‌ها را به كشور امارات و شهر دبی می‌كشاند. اما با رسیدن به دبی، رویاهایشان تبدیل به كابوس می‌شود و حقیقت به تلخی خودش را به آن‌ها نشان می‌دهد. بچه‌ها حتی جایی برای خوابیدن پیدا نمی‌كنند تا این‌كه ابو، فوتبالیست قدیمی به كمك‌شان می‌آید و كاری می‌كند كه بچه‌ها به زمین مسابقه برسند اما این همه داستان نیست.
در نامگذاری بخش‌های مختلف كتاب از نام و عنوان آثار شناخته‌شده ادبی و سینمایی استفاده شده است ؛ پنج عمل اصلی، ساعت پله، ته لنج ناخداناصر، سر ِ شیر، سفرهای سندباد، صلاحه، تركیب طلایی، كجاست پس غزال ما، قلعه‌ی انگلیسی، جزیره‌ی سرگردانی، خدمتكاران اژدها، مریم‌خاله،‌ خدا ابو را پا به توپ آفرید،‌ درخت انجیر معابد، رؤیای آدم‌های كور، خرس وسط، بچه‌دزد بین‌المللی،‌ جمشیدسیاه، چه‌كسی بود صدا زد جمشید، كلید سؤال، آدامس چسبناك، خواب خواهر ِ نانتی، وسط عدل پنبه، وحشت دروازه‌بان از ضربه‌ی پنالتی‌زن چپ‌پا، بازی‌ برگشت، فرار بزرگ، به وقت گرینویچ، خواب‌های خِن اسامی بخش های این كتاب است .
در بخش تازه های خبر از دنیای كتاب كودك و نوجوان به اخبار مربوزط به جشنواره شعر فجر پرداخته و تازه های جشنواره ملی اسباب بازی اعلام می شود .
«رادیو كتاب » به تهیه كنندگی مونا توسلی با اجرای فاطمه اسحاق تبار ساعت 17 برروی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
رادیو كتاب