رادیو كتاب شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 23:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

راديو كتاب

«رادیو فرهنگ» در نمایشگاه كتاب میزبان اهالی فرهنگ و هنر می شود

برنامه های شبكه رادیویی فرهنگ با امكان بازدید حضوری مردم از نمایشگاه كتاب دوباره به طور مستقیم از نمایشگاه كتاب روی آنتن می رود و برنامه سازان این شبكه میزبان نویسندگان و ناشران و مردم كشورمان هستند.

1401/02/28
|
08:51

گفتنی است ، رادیو فرهنگ با برنامه رادیو كتاب به طور ویژه بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی كشور را همراهی می كند‌
رادیو فرهنگ از روز چهارشنبه 21 اردیبهشت به طور ویژه به پوشش سی و سومین نمایشگاه كتاب تهران در قالب« رادیو كتاب» پرداخته است و در اولین گام به طور زنده افتتاحیه نمایشگاه را پوشش داد.
رادیو فرهنگ ارتباطی نزدیك با علاقه‌مندان خود در ایام نمایشگاه كتاب دارد ‌‌با استقرار استودیو رادیو كتاب در ایام برگزاری نمایشگاه كتاب تهران این رویداد فرهنگی را اطلاع رسانی گسترده می كند.
برنامه هفت كوچه در روزهایی كه مجلس شورای اسلامی جلسه علنی ندارد ، ساعت 9:00 به تهیه كنندگی سیدهادی موسوی نژاد و‌گویندگی سكینه ارجمندی و همراهی هنرمندانی منوچهر آذری و عباس محبی و ایزد كاویانی و حسین احمدی به عنوان بازیگران و نوازندگان برنامه به موضوعات مرتبط با كتاب می پردازد. همچنین برنامه صبح به وقت فرهنگ كه مجله صبحگاهی این شبكه است ‌ساعت 6:00 تا 7:55 پخش می شود دو‌بخش ویژه را به مردم و‌نمایشگاه كتاب و اطلاع رسانی از رویدادهای این نمایشكاه اختصاص داده است .
« سرزمین من »شنبه تا پنجشنبه ساعت 13:00 این برنامه با موضوع نقد و بررسی كتابهای تاریخی با حضور مفاخر فرهنگی نویسندگان و ناشران در نمایشگاه بین المللی كتاب از گروه تاریخ و اندیشه پخش می شود و‌برنامه قلمرو فرهنگ كه ساعت 11:00 شنبه ها نیز در طول برگزاری نمایشگاه كتاب به این موضوع اختصاص دارد .
در اولین بخش از پخش رادیو كتاب كه استودیو آن در محل برگزاری نمایشگاه مستقر است ساعت 14:30 گفت و گو با نویسندگان و ناشران و پوشش اخبار نمایشگاه بین المللی كتاب تهران روی آنتن می رود و گروه دوم از برنامه سازان نیز از ساعت 19:00 تا 21:00این برنامه را ادامه می دهند .

گفتنی است سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران از بیست‌ویكم تا سی‌ویكم اردیبهشت‌ماه 1401 در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی(ره) و مجازی در سامانه ketab.ir برگزار می‌شود و رادیو كتاب برای اطلاع رسانی از فعالیت این نمایشگاه و چگونگی حضور ناشران و نویسندگان در آن برنامه دارد .
گروه كتاب برنامه « بوطیقا» را شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:30 تا 17 به معرفی ناشران و تازه های كتاب اختصاصی داده است و همچنین در « وطن فارسی » از گروه ادب و هنر شنبه تا چهارشنبه ساعت 17:00 تا 18:00 به گفتگو با نوبسندگان و شاعران و اهالی ادب و فرهیختگان درباره كتاب های عرضه شده در نمایشگاه پرداخته می شود.
برنامه های ویژه نمایشگاه كتاب را روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز و ای ام585 كیلوهرتز از رادیو فرهنگ بشنوید.

دسترسی سریع
رادیو كتاب