رادیو كتاب شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 23:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

راديو كتاب

گام نخست تحول در گروه كتاب رادیو فرهنگ با ویزه برنامه كتابستان در نوروز 1401 رقم می خورد

مهدی دادجو مدیر گروه كتاب در تشریح ویزه برنامه نوروزی گروه كتاب با عنوان كتابستان گفت: این مجموعه برنامه در دوازده قسمت از یكم تا دوازدهم فروریدن 1401 از ساعت 19:30 تا 22 پیشكش مخاطبان فرهیخته ،به ویژه دوستداران كتاب فرهنگ می شود.

1400/12/25
|
09:11

وی ادامه داد : در كتابستان نوروز سه بخش مسابقه كتاب و خانواده برگزار میشود، همچنین مسابقه ای برای عموم با عنوان دست به قلم طرحی شده كه در ان هموطنان با صدای خودشان متن كوتاه سفرنامه نوروزی شان را میخوانند ‌و جوایز ارزنده ای تقدیم برگزیدگان می شود.
مدیر گروه كتاب رادیو فرهنگ تصریح كرد : هرچند شرایط نوروز امسال با دوسال گذشته كمی تفاوت كرده است اما همچنان درگیر شیوع ویروس كویید 19 و ملاحظه برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی و پرهیز از دورهمی هستیم پس در شرایط كنونی كتاب محبوب‌ترین میهمان نورزوی خانواده‌ها خواهد بود و مطالعه، كمكی شایانی به تامین اوقات فراغت اعضای خانواده می‌كند.

وی به بخش های مختلف این برنامه نیز اشاره كرد ‌وگفت : سینما نوروز ، كتاب امروز من ، كتاب بانان و برگ بهاری از دیگر بخش های ویژه برنامه كتابستان در نوروز پیش رو هستند.
دادجو ادامه داد :همچنین در بخش حال خوب كتاب خوب ، هنرمند محبوب و خوش لحن ، احسان عبدی پور به معرفی كتاب با سبك وسیاق خاصی دست میزند.
وی افزود : در بخش من و كتاب هر روز بایك هنرمند درباره كتاب هایی كه خوانده و یا دردست خواندن دارد گپ میزنیم. همچنین حمیرا فراتی ، گزارشگر برنامه ما هر روز به منزل یكی از نویسندگان رفته و از نوروز و كتاب خواهد گفت.

گفتنی است ، كتابستان نوروز 1401 شادیانه ای است كه رویا ولیزاده نویسنده و مشاور محتوایی آن و امیرحسین محمودی و زهرا نصرالهی تهیه كنندگان هستند و علیرضا تابان ، وجیهه حسینیان و راضیه گردكاهدگویندگی این برنامه در نوروز را برعهده دارند.
كتابستان را در ایام نوروز ساعت 19:30 تا 22 روی موج‌اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوید

دسترسی سریع
رادیو كتاب