فرزانگان فرهنگ سه شنبه هر هفته از ساعت 16:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

فرزانگان فرهنگ

سخنان دكتر سید محمد ترابی استاد دانشگاه درباره دكتر مهدی محقق در رادیو فرهنگ

سه شنبه 27 مهرماه در برنامه « فرزانگان فرهنگ » دكتر سید محمد ترابی استاد دانشگاه از دكتر مهدی محقق چهره ماندگار ادبیات فارسی سخن خواهد گفت.

1400/07/27
|
10:58

آیین گرامی داشت رادیویی دكتر مهدی محقق كه چندی است از رادیو فرهنگ با عنوان « فرزانگان فرهنگ » در حال پخش است. این هفته میزبان دكتر سید محمد ترابی استاد دانشگاه شده تا در گپ و گفتی صمیمی خاطرات خود درباره دكتر مهدی محقق چهره ماندگار ادبیات فارسی را با شنوندگان به اشتراك‌بگذارد.

این برنامه كه سه شنبه ها ساعت 18:30 دقیقه از موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود با حضور و همراهی خانواده، دوستان و شاگردان استاد مهدی محقق همراه شده كه بر جذابیت های شنیداری این مجموعه برنامه رادیویی افزوده است.

گفتنی است دكتر سید محمد ترابی، استاد پیشكسوت ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبایی از شاگردان ممتاز استاد ادب فارسی: شادروان دكتر ذبیح الله صفا و از فرهیختگان علاقمند به رشد و توسعه زبان ادبیات فارسی، سال هاست كه در دانشگاه های معتبر كشورهایی نظیر ایالات متحده آمریكا، استرالیا و اسپانیا مشغول به تدریس زبان و ادبیات فارسی بوده و همچنین از سال 1393 به عنوان عضو هیأت مؤسس و هیأت امناء بنیاد خیرین حامی دانشگاه دامغان نیز در راه تعالی هر چه بیشتر دانشگاه دامغان تلاش می كنند.

اجرای متن برنامه فرزانگان فرهنگ سال‌هاست كه بر عهده بهروز رضوی است و تهیه و تالیف این گنجینه پژوهشی را محمد حسینی باغسنگانی برعهده دارد. علاقه‌مندان می‌توانند برنامه «با فرزانگان فرهنگ» را از رادیو فرهنگ دنبال كنند همچنین این برنامه در سامانه و آرشیو زمانی رادیو در سراسر جهان قابل شنیدن و دریافت است.

دسترسی سریع
فرزانگان فرهنگ