فرزانگان فرهنگ سه شنبه هر هفته از ساعت 16:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

فرزانگان فرهنگ

روایت استاد توفیق سبحانی از دكتر مهدی محقق در رادیو فرهنگ

در برنامه گرامیداشت دكتر مهدی محقق با عنوان« فرزانگان فرهنگ »استاد توفیق سبحانی حضور یافته و از استادش دكتر مهدی محقق می گوید.

1400/07/06
|
08:27

برنامه فرزانگان فرهنگ امروز سه شنبه 6 مهرماه در ادامه بزرگداشت استاد مهدی محقق میزبان استاد توفیق هاشم پور سبحانی از استادان معاصر در زمینهٔ زبان و ادبیات فارسی است .
ایشان در سال 1317 شمسی در تبریز به دنیا آمد و پس از اخذ فوق لیسانس دبیری از دانشگاه تهران به تركیه سفر كرد و با شركت در امتحان ورودی دورهٔ دكتری دانشگاه استانبول در رشتهٔ عربی و فارسی آن دانشگاه پذیرفته شد و در سال 1974 میلادی به دریافت درجهٔ دكتری نایل آمد. او نایب رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی بوده و در دانشگاه‌ها نیز به تدریس زبان و ادبیات فارسی مشغول است.
برنامه «فرزانگان فرهنگ» به دنبال معرفی مفاخر و گردآوری مستندات شفاهی از نزدیكان آن‌ها در قالب برنامه‌ای رادیویی است كه تاكنون به روایت استاد بهروز رضوی و با حضور خانواده و دوستان و شاگردان بزرگانی، چون حسن كسایی، محمود فرشچیان، علامه طباطبایی، محمدرضا لطفی، پرویز ناتل خانلری، ایرج افشار و علامه قزوینی و... شنوندگان با زندگی این بزرگان آشنا شدند.
مجموعه برنامه «فرزانگان فرهنگ» در آیین گرامیداشت مهدی محقق ساعت 18:30 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
فرزانگان فرهنگ