فرزانگان فرهنگ سه شنبه هر هفته از ساعت 16:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

فرزانگان فرهنگ

علامه محمد قزوینی در نگاه دکتر مهدی نوریان استاد برجسته زبان و ادبیات فارسی در رادیو فرهنگ

در برنامه «فرزانگان فرهنگ »امروز سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت ماه 1400 دکتر مهدی نوریان استاد برجسته زبان و ادبیات فارسی امروز در این برنامه به جنبه های دیگری از زندگی و آثار علامه محمد قزوینی اشاره دارد.

1400/02/21
|
10:29

در برنامه «فرزانگان فرهنگ »امروز سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت ماه 1400 روایت دکتر مهدی نوریان استاد ادبیات فارسی دانشگاه اصفهان و یکی از شاگردان علامه جلال الدین همایی از علامه محمد قزوینی و نقش موثر او تحقیقات ادبی از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دکتر مهدی نوریان که خود درباره علامه محمد قزوینی صاحب چند مقاله ارزنده است از چند و چون پژوهشهای خود درباره علامه محمد قزوینی سخن خواهد گفت و در بازشناسی زندگی و آثار علامه قزوینی پیشنهادات ارزنده را ارایه خواهند کرد.
سید مهدی نوریان که سابقه همکاری با بسیاری از چهره های نامداری چون دکتر پرویز ناتل خانلری، استاد مجتبی مینوی و دیگر بزرگان ادب فارسی را دارد گزارشی از کوشش های علمی استاد علامه محمد قزوینی را در این برنامه با شنوندگان برنامه قدیمی فرزانگان فرهنگ در میان خواهد گذارد.
گوینده برنامه «فرزانگان فرهنگ» بهروز رضوی است و تهیه و تالیف این برنامه را محمد حسینی باغسنگانی برعهده دارد. علاقمندان می‌توانند برنامه « فرزانگان فرهنگ» را سه‌شنبه‌ها از ساعت 16 از رادیو فرهنگ بشنوند. همچنین این برنامه در سامانه و آرشیو زمانی رادیو در سراسر جهان قابل شنیدن و دریافت است.

دسترسی سریع
فرزانگان فرهنگ