فرزانگان فرهنگ سه شنبه هر هفته از ساعت 16:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

فرزانگان فرهنگ

روایت سید علی آل داود برادرزاده استاد حبیب یغمایی از علامه محمد قزوینی و مجله یغما

در برنامه فرزانگان فرهنگ سه شنبه 7 اردیبهشت ماه روایت سید علی آل داود محقق و نویسنده و نیز برادرزاده استاد حبیب یغمایی از علامه محمد قزوینی و مجله یغما پخش می شود .

1400/02/07
|
10:03

در این برنامه جنبه های دیگری از زندگی و آثار علامه محمد قزوینی از سوی علی آل داود روایت می شود.
سید علی آل داود در 1331 در خور (اصفهان) مرکز شهرستان خور و بیابانک به دنیا آمد. پدرش سید عبدالحسین ادیب آل داود (1314–1386 قمری) از کارکنان وزارت معارف (وزارت آموزش و پرورش سابق) بود. عموی آل داود حبیب یغمایی نویسنده و شاعر و صاحب امتیاز و مدیر مسئول مجله یغما است. آل داود نواده اسدالله منتخب السادات یغمایی (1279–1350ق) از شاعران و دبیران منطقه خور است که خود نسب به یغمای جندقی شاعر مشهور عصر قاجار می‌برد.
در 1351 هنگامی که در دانشکده حقوق تحصیل می‌کرد، با راهنمایی و معرفی حسین خدیو جم به بنیاد فرهنگ ایران راه یافت و یکسال بعد مدیر داخلی مجله یغما شد و چندی را با این مجله همکاری داشت. در 1355 دیگر بار همکاری خود را با بنیاد فرهنگ ایران از سر گرفت و از محضر استادانی چون پرویز ناتل خانلری، محمد پروین گنابادی، حسین خدیو جم، مهرداد بهار و محسن ابوالقاسمی بهره برد. ایشان برادرزاده استاد حبیب یغمایی است و در این مجموعه برنامه از آیین گرامی داشت علامه محمد قزوینی از رفاقت و همکاری و هفکری های شادروان یغمایی با علامه قزوینی در مجله یغما سخن خواهد گفت.
گوینده برنامه «فرزانگان فرهنگ» بهروز رضوی است و تهیه و تالیف این برنامه را محمد حسینی باغسنگانی برعهده دارد. علاقمندان می‌توانند برنامه « فرزانگان فرهنگ» را سه‌شنبه‌ها ساعت 16:00 از رادیو فرهنگ بشنوند. همچنین این برنامه در سامانه و آرشیو زمانی رادیو در سراسر جهان قابل شنیدن و دریافت است.

دسترسی سریع
فرزانگان فرهنگ