صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سه شنبه از ساعت 18:30 تا 19:00 به مدت 30 دقیقه

برنامه رادیویی «فرزانگان فرهنگ» با دکتر تقی عابدی استاد دانشگاه تورنتو درباره زندگی فرهنگی و ادبی پرویز ناتل خانلری گفتگو می کند.

برنامه رادیویی «فرزانگان فرهنگ» که از 19 آذرماه پرونده گرامیداشت پرویز ناتل خانلری را در این برنامه باز کرده است و با دعوت از شرق شناسان و استادان دانشگاه از کشورهای معتبر جهان زندگی و آثار وی در این برنامه مورد بحث و بررسی قرار می‌کند در ادامه بازگشایی این پرونده روز سه شنبه 24 دی ماه با دکتر حقی عابدی استاد دانشگاه تورنتو درباره پرویز ناتل خانلری نویسنده و شاعر معاصر ایرانی گفتگویی انجام می‌شود.

پرویز ناتل خانلری ادیب و شاعری است که نامش در کشورهای حوزه زبان فارسی نامی ارزنده و شناخته شده است که در این مجموعه برنامه که حاوی سخنرانی ها و صداهای پرویز ناتل خانلری است، زندگی ادبی و فرهنگی یکی از فرزانگان روزگار ما در حوزه زبان و ادبیات فارسی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
دکتر پرویز ناتل خانلری یکی از نامداران زبان و ادبیات فارسی و به قول دکتر مجتبایی یکی از چهره های ماندگار واقعی در زمره بهترین شاعران هم عصر نیما یوشیج و یکی از گزینه های رقابت با او ست که یاد و نامش در برنامه «فرزانگان فرهنگ» در رادیو فرهنگ گرامی داشته می شود و با حضور دوستان و خانواده و شاگردان و اهل قلم و پژوهش از سراسر جهان در خصوص وی و آثارش مطالبی بیان می شود .

علاقه مندان می‌توانند برنامه «با فرزانگان فرهنگ» را که کاری از گروه ادب رادیو فرهنگ است، سه شنبه ها ساعت 18:30 به تهیه کنندگی سیدمحمد حسینی باغسنگانی روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز بشنوند

مرتبط با این خبر

  • گرامیداشت یاد استاد پرویز ناتل خانلری «فرزانگان فرهنگ» رادیو فرهنگ

  • خانلری در نگاه دوستان و شاگردان همراه با«فرزانگان فرهنگ»

  • استاد لطفی شیدای واقعی و خالق آثار ماندگار بود

  • گفتگو با «اردشیر کامکار» در «فرزانگان فرهنگ»

  • در فرزانگان فرهنگ بشنوید؛ دوستانه گویی های داود گنجه ای از استاد لطفی

  • روایتی از زندگی و آثار لطفی از زبان نزدیکان وی

  • آیین پاسداشت استاد لطفی در فرزانگان فرهنگ