فرزانگان فرهنگ سه شنبه هر هفته از ساعت 16:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

فرزانگان فرهنگ

دكتر اكبر ایرانی در رادیو فرهنگ از دكتر موحد می‌گوید

گرامیداشت استاد محمد علی موحد كه چندی است از رادیو فرهنگ با حضور و همراهی استاد موحد و چهره‌های تابناك ادب و فرهنگ پخش می‌شود بعد از وقفه ای كوتاه با سخنان مدیر موسسه میراث مكتوب دكتر اكبر ایرانی ادامه پیدا می‌كند.

1401/06/22
|
08:45

فرزانگان فرهنگ برنامه ای با قدمت 24 ساله است كه سه شنبه‌ها از رادیو فرهنگ پخش می‌شود این برنامه حاصل تلاش گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ است كه پس از پایان هر دوره گرامی داشت، آئین گرامی داشت حضوری شخصیت مورد بحث در برنامه نیز از سوی رادیو فرهنگ و معاونت صدا برگزار می‌شود.
تهیه و تالیف این برنامه ماندگار برعهده سید محمدحسینی باغسنگانی است و بهروز رضوی هر سه شنبه در رادیو فرهنگ روایتگر آن است.
محمدحسینی باغسنگانی مولف و تهیه كننده این مجموعه برنامه در خصوص این دوره از برنامه گفت: در این مجموعه ، مهمانانی از كشورهای مختلف حضور دارندكه به تك‌نگاری شخصیت ادبی و فرهنگی دكتر موحد می‌پردازد.
در برنامه این هفته فرزانگان فرهنگ كه سه شنبه بیست و سوم شهریورماه پخش می‌شود شخصیت پژوهشی استاد موحد از زوایای مختلف علمی و ادبی و فرهنگی با حضور و همراهی محقق و مصحح ارزنده مدیر موسسه میراث مكتوب دكتر اكبر ایرانی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

گفتنی است، دكتر محمد علی موحد، متولد سال 1302 در تبریز است كه از سال 1329 در شركت نفت آبادان مشغول به كار شده و پس از خلع ید انگلیسی‌ها در سال 1332، سردبیری روزنامهٔ شركت نفت را به‌عهده می‌گیرد.
استاد موحد آثار تالیفی و ترجمه بسیاری در زمینه‌های تاریخی و ادبی از خود به جای گذاشته كه از آن جمله می توان به دو اثر ارزشمند "خواب آشفته نفت" و "ملی كردن و غرامت/ درس هایی از داوری‌های نفتی" در زمینه تاریخ نفت ایران اشاره كرد.

علاقه‌مندان می‌توانند برنامه «با فرزانگان فرهنگ» را سه‌شنبه‌ها ساعت20 از رادیو فرهنگ بشنوند همچنین این برنامه در سامانه و آرشیو زمانی رادیو در سراسر جهان قابل شنیدن و دریافت است. برنامه فرزانگان فرهنگ بر روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
فرزانگان فرهنگ