آیین سپاس جمعه هر هفته از ساعت 17:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

آيين سپاس

ادبستان: بزرگداشت مصطفی رحماندوست شاعر «صد دانه یاقوت»

بخش هایی از مراسم بزرگداشت مصطفی رحماندوست، شاعر، قصه‌نویس و مترجم كتاب‌های كودكان و نوجوانان را جمعه 26 بهمن از برنامه ادبستان بشنوید.

1397/11/24
|
14:52

برنامه ادبستان كاری از گروه كتاب رادیو فرهنگ با همكاری انجمن مفاخر ایران است كه جمعه ها ساعت 18:30 تا 19 به معرفی مشاهیر و مفاخر ایران زمین اختصاص دارد.

مصطفی رحماندوست، شاعر، قصه‌نویس و مترجم كتاب‌های كودكان و نوجوانان، معروف به شاعر «صد دانه یاقوت» اول تیر سال 1329 در شهر همدان به دنیا آمد.
رحماندوست پس از سال 1357 با عنوان مدیر انتشارات كانون پرورش فكری كودكان نوجوانان مشغول به كار شد و از آن پس تا به امروز در سمت مدیر برنامه‌ كودك‌ سیما، سردبیر نشریه‌ پویه‌، مدیر مسئول نشریه‌های رشد، سردبیر رشد دانش‌آموز، سردبیر سروش‌ كودكان و داور جشنواره بین‌المللی فیلم‌های كودكان و نوجوانان (اصفهان) فعالیت كرده است.
از دیگر فعالیت‌های حرفه‌ای این شاعر و نویسنده حوزه كودك و نوجوان، بنیان‌گذاری جشنواره قصه‌گویی در كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان است كه در كنار سال‌ها تلاش وی در عرصه آموزش و ترویج قصه‌گویی به آن اقدام كرده است.
از این شاعر حوزه كودك و نوجوان، بیش از 116 اثر به صورت مجموعه داستان و مجموعه شعر همچون آسمان هم خندید، ترانه‌های نوازش، بازی شیرین است، درسی برای گنجشك، توپ در تاریكی، بچه‌ها را دوست دارم، مرغ قشنگ تپلی، صدای ساز می‌آید، خروس غصه خورد، زیباتر از بهار و... منتشر شده است


برنامه ادبستان با اجرای فاطمه حقیقت ناصری و به تهیه كنندگی رضا غیور تهیه و پخش می شود.


دسترسی سریع
آیین سپاس