آیین سپاس جمعه هر هفته از ساعت 17:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

آيين سپاس

ادبستان: زندگی و آثار دكتر احسان اشراقی

برنامه ادبستان جمعه 9 آذر درباره زندگی و آثار دكتر احسان اشراقی، مصصح، مولف، پژوهشگر تاریخ و استاد دانشگاه تهران بشنوید.

1397/09/07
|
15:14

برنامه ادبستان كاری از گروه كتاب رادیو فرهنگ با همكاری انجمن مفاخر ایران است كه جمعه ها ساعت 18:30 تا 19 به معرفی مشاهیر و مفاخر ایران زمین اختصاص دارد.


دكتر اشراقی در سال های نخستین دهه ی شصت به عضویت پیوسته فرهنگستان علوم در آمد و ریاست شاخه تاریخ در این فرهنگستان به عهده ی او واگذار شد. وی در حال حاضر در موسسه ی ایران شناسان اروپا و مؤسسه ی بین المللی میزگرد صفویه شناسی كه هر دو سال یكبار در یكی از كشورها برپا می شود عضویت دارد. عضویت در مؤسسه ی مطالعات صفویه شناسی اروپا، انجمن ایرانی تاریخ، هیأت تحریریه ی چندین مجله ی علمی پژوهشی و … برخی از سمت های اجرایی و علمی وی هستند. به پاس خدمات ارزنده ی علمی و فرهنگی، احسان اشراقی چندین بار مورد تجلیل و تشویق قرار گرفته است از جمله: از مفاخر و چهره های ماندگار استان قزوین در سال 1391، تجلیل به عنوان پیشكسوت از طرف انجمن ایرانی تاریخ و اهدای دو لوح افتخار و جایزه، انتخاب به عنوان استاد نمونه در دانشكده ی ادبیات دانشگاه تهران».


سخنرانی دكتر مهدی محقق و احمد مسجد جامعی را درباره دكتر احسان اشراقی از این برنامه بشنوید.

برنامه ادبستان با اجرای فاطمه حقیقت ناصری و به تهیه كنندگی رضا غیور تهیه و پخش می شود.


دسترسی سریع
آیین سپاس