خشت اول جمعه ها از ساعت 14:30 تا 15:15 به مدت 45 دقیقه

رادیو فرهنگ

خشت اول

نگاهی به اشكالات نوشتاری و گفتاری كودكان پایه اول دبستان در «خشت اول» رادیو فرهنگ

در برنامه رادیویی «خشت اول» شنبه 23 بهمن ماه، اشكالات نوشتاری و گفتاری كودكان پایه اول دبستان بررسی می.شود.

1400/11/23
|
09:16

در برنامه این هفته « خشت اول» دكتر سید محسن بنی هاشمی؛ عضو هیات علمی دانشگاه، به عنوان كارشناس برنامه به بررسی اشكالات نوشتاری و گفتاری كودكان پایه اول دبستان ، علل و ارائه راهكار برای پیشگیری از آن می پردازد.

گاهی اوقات كودكان در انجام تكالیف مدرسه به مشكل برمی‌خورند، اما اگر روند یادگیری كودك در یك درس مشخص به طور دائم با مشكل مواجه شود، ممكن است به اختلالات یادگیری مربوط باشد.
در صورت داشتن درك درستی از اختلالات یادگیری، می‌توانید اطمینان یابید كه فرزندتان برای غلبه بر چالش‌های مدرسه و موفقیت در زندگی از پشتیبانی مناسب برخوردار است.
اختلال یا ناتوانی یادگیری، یك اصطلاح كلی برای طیف وسیعی از مشكلات یادگیری است.
اختلال یادگیری به معنای معیوب بودنِ سطح هوش یا انگیزه كودك‌ نیست. كودكان دچار اختلال یادگیری تنبل یا احمق نیستند.
در حقیقت، اكثر آنها به اندازه‌ سایر كودكان باهوش هستند. فقط اینكه مغزشان به شكل دیگری عمل می‌كند.
تشخیص اختلال یادگیری همیشه آسان نیست. با توجه به گستردگی انواع این ناتوانی، هیچ نشانه یا علامت خاص و مشخصی كه دال بر وجود این اختلال باشد وجود ندارد.
با این حال، برخی نشانه‌ها در بعضی از سنین رایج‌تر هستند. اگر از علائم اختلال آگاهی داشته باشید، می‌توانید به سرعت متوجه‌ مشكل فرزندتان شده و او را به درستی كمك كنید.
«خشت اول» كاری از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ به نویسندگی و تهیه كنندگی «مریم یوسفی پور» و اجرای «فاطمه امجدیان» هر شنبه ساعت12:30 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
خشت اول