خشت اول جمعه ها از ساعت 14:30 تا 15:15 به مدت 45 دقیقه

رادیو فرهنگ

خشت اول

بررسی اهمیت توجه به مشكلات گفتاری كودكان در «خشت اول» رادیو فرهنگ

در برنامه رادیویی «خشت اول» شنبه 2 بهمن ماه، اهمیت بررسی ‌‌و توجه به مشكلات گفتاری كودكان و نقش آن در دانش آموزان دبستانی بررسی می شود.

1400/11/02
|
09:26

اختلالات گفتاری و زبانی می تواند بر نحوه صحبت ، درك ، تحلیل و پردازش اطلاعات كودكان تأثیر بگذارد. اختلالات گفتاری شامل وضوح ، كیفیت صدا و روان بودن كلمات گفتاری كودك است. اختلالات زبانی شامل توانایی كودك در گفتگوهای معنی دار ، درك دیگران ، حل مسئله ، خواندن و درك و بیان افكار از طریق كلمات گفتاری یا كتبی است، در برنامه این هفته « خشت اول»دكتر بنی هاشمی ( آسیب شناس گفتار و زبان و استاد علوم شناختی و ارتباطات ) به عنوان كارشناس برنامهو « پروانه قوامی» (معلم بازنشسته و‌برجسته پایه اول دبستان) به دنبال بررسی و شناخت این اختلالات و راه های رفع آن در كودكان برای یادگیری بهتر آنها هستند.
خدمات آسیب شناسی به زبان گفتار می تواند به كودكان در ارتباط برقرار كردن مؤثر ، حل كننده مشكلات و تصمیم گیری كمك كند كه در این برنامه به نقش معلمان و خانواده برای ارائه این خدمات اشاره می شود.
«خشت اول» در گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ به نویسندگی و تهیه كنندگی «مریم یوسفی پور» و اجرای «فاطمه امجدیان» هر شنبه ساعت12:30 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
خشت اول