خشت اول جمعه ها از ساعت 14:30 تا 15:15 به مدت 45 دقیقه

رادیو فرهنگ

خشت اول

بیان راهكارهای عملی كنترل خشم در «خشت اول» رادیو فرهنگ

در برنامه رادیویی «خشت اول» شنبه 12 دی ماه،راهكارهای عملی برای كنترل خشم بیان می شود.

1400/10/11
|
11:36

راهكارهای كنترل خشم كدامند؟ چگونه می‌توانیم هنگامی كه عصبانی و خشمگین هستیم رفتار خود را مدیریت كنیم؟ خشم یكی از قوی‌ترین هیجانات بشری است كه اگر به شیوه درستی ابراز نشود می‌تواند به روابط بین فردی آسیب زیادی وارد كند. به همین خاطر كنترل خشم به عنوان یكی از مهارت‌های اصلی زندگی همواره مورد توجه روانشناسان بوده است. در برنامه هفته گذشته « خشت اول» در خصوص روابط سالم صحبت شد این هفته نیز برای حفظ روابط سالم بین افراد راه های كنترل خشم با حضور دكتر آقایی ( روانشناس) بیان می شود .
در برنامه امروز « خشت اول» در بحث كارشناسی، مریم آقایی ؛ روانشناس و كارشناس برنامه، به بررسی چگونگی حفظ روابط سالم با كنترل خشم می پردازد و با ارائه راهكارهای عملی مناسب به افراد كمك می كند تا خشم خود را كنترل كرده و راه حل سالمی برای ابراز آن پیدا كنند.
گفتنی است خشم نوعی هیجان است كه از لحاظ شدت می‌تواند خفیف، شدید و یا ویرانگر باشد. خشم نیز همانند سایر هیجانات موجب تغییرات زیادی در سیستم فیزیكی و بیولوژیكی ما می‌شود كه از جمله آن‌ها می‌توان به تنفس سریع، افزایش ضربان قلب، فشار خون و میزان ترشح آدرنالین و نورآدرنالین اشاره كرد.
«خشت اول» در گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ به نویسندگی و تهیه كنندگی «مریم یوسفی پور» و اجرای «فاطمه امجدیان» هر شنبه ساعت12:30 روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
خشت اول