خشت اول جمعه ها از ساعت 14:30 تا 15:15 به مدت 45 دقیقه

رادیو فرهنگ

خشت اول

«خشت اول» روابط سالم در رادیو فرهنگ

روابط سالم افراد موضوعی است كه شبكه رادیویی فرهنگ در برنامه «خشت اول» روز شنبه 20 آذر بررسی می كند.

1400/09/20
|
10:55

روابط سالم، روابطی هستند كه بهترین‌ حس را در شما برانگیزند. با وجود اینكه هیچ رابطه‌ای بی‌عیب و نقص و كامل نیست، اما روابط سالم باعث می‌شود تمام وقت از بودن در كنار همسر خود احساس خوبی داشته باشید. مهم‌تر از همه وقتی در كنار او هستید، باید احساس بزرگی و اعتماد به نفس كنید نه اینكه خودتان را كوچك بشمارید.

رفتارهای خوب و اخلاقی، اندازه و میزان خاص خود را دارد كه اگر از آن میزان تجاوز كند، ممكن است نتیجه كاملا عكسی داشته باشد.
داشتن یك رابطه سالم به عوامل زیادی بستگی دارد. تجربه گذشته شما از روابط عاطفی، تجارب احساسی دوران كودكی‌تان با والدین، باورها و نظراتتان درباره یك رابطه سالم و كامل، همه و همه بر كیفیت رابطه شما تاثیر می‌گذارند. رابطه سالم رابطه‌ای است كه هر دو طرف در آن برنده هستند و از بودن در كنار یكدیگر با تمام وجود لذت می‌برند و در عین حال هیچ‌كدام در این رابطه آسیب نمی‌بینند.
به همین منظور در برنامه امروز «خشت اول» در بحث كارشناسی مریم آقایی، روانشناس به بررسی روابط سالم و ارائه راهكارهای اجرایی در خصوص آن می‌پردازد.
برنامه «خشت اول» به نویسندگی و تهیه كنندگی مریم یوسفی پور و اجرای فاطمه امجدیان، ساعت 12:30 از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ روی آنتن می رود.

دسترسی سریع
خشت اول