خشت اول جمعه ها از ساعت 14:30 تا 15:15 به مدت 45 دقیقه

رادیو فرهنگ

خشت اول

بررسی شیوه های كنترل خشم در كودكان در «خشت اول» رادیو فرهنگ

برنامه رادیویی «خشت اول» شنبه17 دی ماه ، با موضوع «شیوه های كنترل خشم در كودكان»از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

1401/10/17
|
09:35

كودك در حالت معمول، زمانی كه هیجان‌های مختلف را تجربه می‌كند، دقیقا نمی‌داند چه اتفاقی افتاده است. برای رفع این سردرگمی، او نیاز به راهنمایی دارد كه پیچ‌و‌خم‌های مسیر احساسی و هیجانی را به او نشان دهد در برنامه «خشت اول» این هفته دكتر محمد كاظم زاده (مشاور و روانشناس )، با حضور در برنامه به موضوع شیوه های كنترل خشم در كودكان به عنوان یكی از این رفتارهای هیجانی می‌پردازد ‌‌.
كارشناس برنامه این بار روی كنترل خشم به عنوان یك هیجان مهم تمركز كرده و شیوه‌های درست روبرو شدن با آن را، تحت عنوان آموزش كنترل خشم به كودكان، بیان می كند و با بررسی عوارض عادت به خشمگین شدن كودكان درباره راه های كنترل آن مطالبی را تشریح می كند.
خشم یك احساس عادی و طبیعی است. ما در زندگی روزانه خود ممكن است، به تكرار، با افراد خشمگین مواجه شویم و یا خودمان این احساس را تجربه كنیم. همانطور كه بزرگسالان خشم را می توانند به یك احساس منفی تبدیل كنند و رفتار پرخاشگرانه داشته باشند. كودكان نیز ممكن است نتوانند خشم خود را مدیریت كنند. كنترل خشم در كودكان یك مسئله بسیار مهم است. در این برنامه تلاش می شود چگونگی مدیریت خشم در كودكان توضیح داده شود.
«خشت اول» در گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ به نویسندگی و تهیه كنندگی «مریم یوسفی پور» و اجرای «فاطمه امجدیان» هر شنبه ساعت12:30روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
خشت اول