خشت اول جمعه ها از ساعت 14:30 تا 15:15 به مدت 45 دقیقه

رادیو فرهنگ

خشت اول

بررسی چگونگی تقویت ارتباط میان فردی كودكان در «خشت اول» رادیو فرهنگ

برنامه رادیویی «خشت اول» شنبه3 دی ماه ، با موضوع «ارتباط میان فردی كودكان»از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

1401/10/03
|
08:40


در برنامه «خشت اول» این هفته دكتر مستوره السادات مدرسی (مشاور و روانشناس )، با حضور در برنامه به موضوع ارتباط میان فردی كودكان می‌پردازد ‌‌و توضیح می‌دهد این چگونه می توان این ارتباط را تقویت كرد.
مهارت روابط بین فردی یا ارتباط بین فردی یكی از مهم‌ترین مهارت های ضروری زندگی است كه در هنگام ورود به جامعه و برخورد با دیگران به آن نیاز داریم. یادگیری مهارت‌های ده گانه زندگی باعث تغییر نگرش، بروز رفتارهای مثبت اجتماعی، كاهش خشونت و تمایلات به مصرف مواد مخدر می‌شود. لذا سازمان جهانی بهداشت تاكید دارد كه تمامی این مهارت‌ها باید در دوران كودكی به افراد آموزش داده شود تا در هنگام ورود به مدرسه با استفاده آزمون و خطا در آن متبحر شوند.

از مهم‌ترین نتایجی كه افراد مجهز به مهارت‌های ده‌گانه زندگی به آن دست می‌یابند می‌توان به كسب آرامش، برقراری روابط سالم و موثر، افزایش سلامت روانی، بالا رفتن اعتماد به نفس و عزت نفس، سازگاری و مدیریت احساس اشاره كرد. افراد بزرگسالی كه در دوران كودكی خود به خوبی این مهارت‌ها را فراگرفته باشند، به راحتی با كشمكش‌های روزمره زندگی دست و پنجه نرم‌ می‌كنند و به طور كلی در تمام ابعاد زندگی موفق‌تر هستند.
در صورتی كه والدین تمایل به پرورش كودكی با ارتباط موفق و صمیمانه با سایر افراد در كودكی و بزرگسالی دارند، از ابتدا بهتر است به پرورش مهارت روابط بین فردی كودك خود بها دهند. در برنامه«خشت اول» این هفته كارشناس برنامه سعی در توضیح این مهارت، فواید آن و تمرینی جهت پرورش آن در كودك می كند.

«خشت اول» در گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ به نویسندگی و تهیه كنندگی «مریم یوسفی پور» و اجرای «فاطمه امجدیان» هر شنبه ساعت12:30روی موج اف ام ردیف 106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

دسترسی سریع
خشت اول