ققنوس شنبه تا پنج شنبه از ساعت 17:00 تا 17:55 به مدت 55 دقیقه

فلسطین محور اصلی بخش های « ققنوس» رادیو فرهنگ شد

مجله ادبی « ققنوس» امروز شنبه 18 اذرماه گشت و گذاری در رویدادهای ادبی كشور دارد و از دكتر رفعت العرعیر استاد ادبیات انگلیسی، شاعر، نویسنده، مترجم فلسطینی در بخش های مختلف یاد می شود.

1402/09/18
|
07:44

در برنامه ققنوس امروز با‌توجه به شهادت دكتر رفعت العریر شاعر و نویسنده و مترجم فلسطینی با استاد خلیل شفیعی شاعر و پژوهشگر ادبیات درباره ایشان و آثارش گفتگو می شود.
گفتنی است،دكتر رفعت العرعیر استاد ادبیات انگلیسی، شاعر، نویسنده، مترجم فلسطینی كه در هفته‌های اخیر با نوشته‌ها و مصاحبه‌هایش نقش مهمی در رساندن صدای مردم غزه به جهان داشت همراه با خواهر، برادر و چهار فرزندش در بمباران هدفمند ارتش رژیم صهیونسیتی به شهادت رسید.
همچنین در ارتباط تلفنی با دكترحكمت بروجردی مدیر تالار زنان كتابخانه ملی و فراهم اوردنده نمایشگاه «دختران اقصی»درباره اهمیت برگزاری نمایشگاه ،محتوا و موصوعات كتابهای این نمایشگاه صحبت میشود.
نمایشگاه مجازی «دختران اقصی» با موضوع كتاب‌شناسی مقاومت زنان در فلسطین اشغالی برگزار شده و در سایت سازمان اسناد و كتابخانه ملّی ایران قابل رویت است.

این نمایشگاه مجازی شامل 7 عنوان كتاب فارسی، 9 عنوان كتاب انگلیسی و 9 عنوان كتاب عربی است كه با توضیحات مبسوط در فضای نمایشگاهی سایت قابل مشاهده است.

مجموع كتاب های منتخب برای نمایش در این نمایشگاه مجازی از منابع موجود در سازمان اسناد و كتابخانه ملّی ایران، كتابخانه مجلس شورای اسلامی، كتابخانه آستان قدس رضوی و كتابخانه بنیاد دایرة المعارف اسلامی است.
با توجه به انتشار «بشكوچ» روایت عشق در تلاطم جنگ برای معرفی این اثر با سلمان كریمی نویسنده اثر درباره قلم خاص نویسنده این كتاب گفتگو می شود.
بخشی درباره برگزاری سلسله نشست های ادبی شب های بلخ در مزار شریف و پخش شعرخوانی شاعران درباره كودكان غزه از جمله برگ های این مجله ادبی است.
برنامه « ققنوس» ساعت 17:00 از گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع
ققنوس