ققنوس شنبه تا پنج شنبه از ساعت 17:00 تا 17:55 به مدت 55 دقیقه

یادواره ای برای « فریدون مشیری» در « ققنوس» رادیو فرهنگ

مجله ادبی « ققنوس» امروز چهار شنبه 3 آبان ماه به مناسبت سالروز درگذشت فریدون مشیری بخش هایی از برنامه را به این شاعر اختصاص دارد.

1402/08/03
|
14:44

در برنامه « ققنوس» امروز با دكتر طاهر درباره شعر مشیری به مناسبت سالروز درگذشت فریدون مشیری گفتگو می سود و بخشی به شعرخوانی فریدون مشیری اختصاص یافته است.
فریدون مشیری شاعر معاصر است كه با سرودن اشعاری ساده، روان، زیبا و دلنشین میان مخاطبان بسیار محبوب است. اشعار مشهور «كوچه»، «زبان آتش» و «بوی باران» از جمله سروده‌های فریدون مشیری است، این شاعر سوم آبان 1379، چهره در نقاب خاك كشید. آرامگاه فریدون مشیری در قطعه‌ی هنرمندان بهشت زهرا قرار دارد.
گفتگو با سید علی نقیب مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری استان قم بخشی دیگر از مجله ادبی« ققنوس» است در ابن بخش درخصوص همایش عصر شعر خون شریكی با حضور استاد مجاهدی و شاعران استان قم كه یكم آبان برگزار شد و نشست شاعرانه صحبت می شود.

گزارش علیرضا نوری از موسسه اكو و گزارش امیرمسعود مصدرالصدور از شب شعر در مجموعه فرهنگی سرچشمه نیز بخشی دیگر از این برنامه است.
برنامه « ققنوس» به تهیه كنندگی معصومه سادات علوی نكو ساعت 17:00 از گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز پخش می شود.

دسترسی سریع
ققنوس