ققنوس شنبه تا پنج شنبه از ساعت 17:00 تا 17:55 به مدت 55 دقیقه

پخش شعرخوانی حسین پناهی در «ققنوس» رادیو فرهنگ

رادیو فرهنگ امروز شنبه14 مرداد در مجله ادبی ققنوس بخش های مختلفی را با شعر و ادبیات فارسی تدارك دیده است.

1402/05/14
|
12:16

امروز سالروز درگذشت هنرمندی است كه هنوز هم بسیاری با ابعادِ پنهان او آشنا نشدند. هرچند كه بعد از مرگِ او، بعضی از همكارانش هم متوجه شدند «حسین پناهی» چقدر چهره تأثیرگذار و ماندگاری در حوزه علم، ادب، معرفت، شعر و موسیقی است.

حسین پناهی تنها به بازی در چند سریال و فیلم شناخته می شود مخصوصاً تئاتر "دو مرغابی در مه" كه چندی بعد به كارگردانی رسول نجفیان تبدیل به تله تئاتری تلویزیونی شد. او آن‌قدر در این نمایش درخشید كه بسیاری هنوز او را با این كارِ درخشان به یاد می‌آورند.

با وجودِ انتشار بسیاری از كتاب‌های شعر حسین پناهی بعد از مرگِ او، هنوز هم افرادی هستند كه با ابعادِ پنهان زندگی‌اش آشنا نیستند. حسین پناهی در واقع شخصیتی مشهور، اما گمنام بود كه با ذوق و قریحه هوشمندانه‌اش در چند وادی خوش درخشید. او در سن 48 سالگی درگذشت، اما آثار و بركات فراوانی را از زندگی خود به یادگار گذاشت ، پخش شعرخوانی حسین پناهی در سالروز وفات وی از بخش های برنامه« ققنوس» امروز است.

در ارتباط با حجت الاسلامی سبزیان مدیر كل كتابخانه‌های عمومی استان خراسان رضوی درباره رونمایی از كتاب مرد نكونام گفتگو می شود

همچنیم دكتر علی اصغر میرباقری‌فرد رئیس انجمن ترویج زبان و ادب فارسی درباره هجدهمین گردهمایی بین المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی صحبت كرده و دز ادامه نیز كتاب چوكان خمینی معرفی می شود.
اطلاع رسانی از برگزاری 348مین شب خاطره در ارتباط با مهدی ابطی دبیر شب خاطره از دیگر بخش های این برنامه است.
ارتباط با مهدی رمضانی مدیر كل نهاد كتابخانه‌های عمومی سراسر كشور درباره كلیات سند ملی ترویج خواندن در شورای فرهنگ عمومی از جمله ورق های این مجله رادیویی است.
برنامه« ققنوس»از گروه ادب و هنر ساعت17:00 روی موج اف ام ردیف106 مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

دسترسی سریع
ققنوس