صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سفر به سرزمین واژه ها

سفر به سرزمین واژه ها

چهارشنبه از ساعت 18:30 به مدت 30دقیقه

مجید غلامی جلیسه مدیر عامل خانه کتاب که به ایتالیا سفر کرده است در این بخش از برنامه (چهارشنبه 17 مرداد) از تجربه سفر خود و گشت و گذار در کتاب فروشی های شهر رم می گوید.

برنامه سفربه سرزمین واژه ها که به تازگی پخش آن از رادیو فرهنگ آغاز شده است، هر هفته چهارشنبه ساعت 18:30 میزبان شخصیت های فرهنگی که به این نمایشگاههای جهانی کتاب رفته اند خواهد بود تا تجربیات سفر این آدمها را با مخاطبان رادیو فرهنگ سهیم کند.


مجید غلامی جلیسه مدیر عامل خانه کتاب در سفر به ایتالیا و بازدید از مکان های فرهنگی این کشور، تجربه بازدید و مشاهدات خود از کتاب فروشی های شهر رم را با شنوندگان در میان می گذارد.

در اکثر شهرهای قدیمی مانند رم، فلورانس و ونیز هنوز کتابفروشی‌های کوچک و سنتی را می‌بینید. کتابفروشی‌هایی که بوی کهنگی و نوستالژی از آنها به مشام می‌رسد، اما تعدادشان بسیار کم است. کافه کتاب و حتی رستوران کتاب از جمله شیوه‌هایی هستند که در کتابفروشی‌های ایتالیا کم و بیش مرسوم است و البته این در حالی است که در برخی کافه‌ها علاوه بر نوشیدن قهوه، قفسه‌هایی نیز برای مطالعه کتاب تعبیه شده است.

اما آنچه در ایتالیا بیش از همه به چشم می‌خورد، توسعۀ کتابفروشی‌های مدرن با معماری زیبا و جذاب و همچنین کتابفروشی‌های زنجیره‌ای و بزرگ است. پدیده¬‌ای که این روزها در سراسر جهان در حال رشد و به‌روز است.
تهیه کننده این برنامه الهه بیات و کاری از گروه کتاب رادیو فرهنگ است.

مرتبط با این خبر

  • سفر به نمایشگاه کتاب لندن با فرید مرادی

  • سفر به نمایشگاه کتاب کودک بولونیا

  • نمایشگاه کتاب فرانکفورت به روایت فرید مرادی

  • سیری در کتابخانه ملی واتیکان در «سفر به سرزمین واژه ها»

  • «سفر به سرزمین واژه ها» به کتابخانه ملی فلورانس می رود

  • سفر به سرزمین واژه ها با مدیرعامل خانه کتاب