سفر به سرزمین واژه ها چهارشنبه از ساعت 22:00 به مدت 30دقیقه

رادیو فرهنگ

سفر به سرزمين واژه ها

سفر به نمایشگاه كتاب نیویورك

برنامه «سفر به سرزمین واژه ها» كه به سفرنامه فعالان حوزه كتاب و نشر در سفر به نمایشگاههای كتاب جهان اختصاص دارد این هفته چهارشنبه 13 تیر روایت علیرضا بهرامی شاعر و روزنامه‌نگار از نمایشگاه كتاب نیویورك را پخش می كند

1397/04/12
|
15:04

برنامه «سفربه سرزمین واژه ها » هر هفته چهارشنبه ساعت 17 میزبان شخصیت های فرهنگی كه به این نمایشگاههای جهانی كتاب رفته اند خواهد بود تا تجربیات سفر این آدمها را با مخاطبان رادیو فرهنگ سهیم كند.


در برنامه «سفر به سرزمین واژه‌ها» رادیو فرهنگ نمایشگاه بین‌المللی كتاب آمریكا به عنوان بزرگترین نمایشگاه تجاری كتاب در ایالت متحده توسط علیرضا بهرامی شرح و بررسی می شود.

نمایشگاه بین‌المللی كتاب آمریكا، بزرگترین نمایشگاه تجاری كتاب در ایالت متحده و همچنین قدیمی‌ترین نمایشگاه كتاب در جهان (با بیش از 100 سال سابقه فعالیت) است. این نمایشگاه در یك شهر برگزار نمی‌شود و هرسال در یك شهر آمریكا برپا است، البته طی سال‌های اخیر بیشتر در نیویورك برگزار شده است.
طی سال‌های اخیر بیشترین دفعات برگزاری نمایشگاه كتاب در نیویورك به عنوان بزرگترین شهر آمریكا با 22 میلیون نفر جمعیت بوده است. نیویورك از بزرگترین مراكز تجاری جهان است و فعالیت‌هایی كه درآنجا صورت می‌گیرد به ترتیب عبارت است از بانكداری، چاپ و انتشارات، تبلیغات، پوشاك، مواد شیمیایی و غذایی، ماشین‌آلات، پارچه و غیره. یكی از نقاط اهمیت نیویورك این است كه از مهمترین مراكز چاپ و انتشار كتاب در دنیا محسوب می‌شود.

تهیه كننده این برنامه الهه بیات است كه از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف 106 و ای ام ردیف 585 پخش می شود.

دسترسی سریع
سفر به سرزمین واژه ها