سفر به سرزمین واژه ها چهارشنبه از ساعت 22:00 به مدت 30دقیقه

رادیو فرهنگ

سفر به سرزمين واژه ها

سفر به نمایشگاه كتاب مسكو در روسیه

برنامه «سفر به سرزمین واژه ها» كه به سفرنامه فعالان حوزه كتاب و نشر در سفر به نمایشگاههای كتاب جهان اختصاص دارد این هفته چهارشنبه 26 اردیبهشت روایت علیرضا بهرامی شاعر و روزنامه‌نگار از نمایشگاه كتاب مسكو را پخش می كند.

1397/02/25
|
14:14

برنامه «سفربه سرزمین واژه ها » هر هفته چهارشنبه ساعت 17 میزبان شخصیت های فرهنگی كه به این نمایشگاههای جهانی كتاب رفته اند خواهد بود تا تجربیات سفر این آدمها را با مخاطبان رادیو فرهنگ سهیم كند.

نمایشگاه كتاب مسكو هر سال اوایل پاییز در محیطی به مساحت 30 هزار متر مربع برگزار می شود. شعار این نمایشگاه «كتاب در خدمت صلح و پیشرفت» است و هر ساله حدود 2 هزار و800 ناشر، كتابدار و نماینده فرهنگی از بیش از 80 كشور در آن شركت می كنند. جوایز كتاب سال و تصویرگر برگزیده روسیه هم دراین نمایشگاه اهدا می شود. میزگردهایی نیز با عنوان "مترجمان، كاشفان فرهنگ ها" تشكیل شده و جلسات آشنایی با نویسنده ها و گفت و گو در زمینه ی تكنولوپی چاپ نیز برگزار می شوند. این نمایشگاه هر سال یكی از كشورهای شركت كننده را به عنوان مهمان افتخاری دعوت كرده و به آن این فرصت را می دهد كه برنامه های ویژه ای برای معرفی فرهنگ خود داشته باشد. یكی از این برنامه ها معرفی ادبیات كودك كشورهای مختلف است.

تهیه كننده این برنامه الهه بیات است كه از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف 106 و ای ام ردیف 585 پخش می شود.

دسترسی سریع
سفر به سرزمین واژه ها