سفر به سرزمین واژه ها چهارشنبه از ساعت 22:00 به مدت 30دقیقه

رادیو فرهنگ

سفر به سرزمين واژه ها

نمایشگاه كتاب مسكو در یك برنامه رادیویی

برنامه «سفر به سرزمین واژه ها» كه به سفرنامه فعالان حوزه كتاب و نشر در سفر به نمایشگاههای كتاب جهان این هفته چهارشنبه 10 آبان روایت فرید مرادی (پیشكسوت حوزه نشر) از سفر خود به نمایشگاه كتاب «مسكو» را پخش می كند.

1396/08/09
|
13:02

برنامه «سفربه سرزمین واژه ها » كه به تازگی پخش آن از رادیو فرهنگ آغاز شده است، هر هفته چهارشنبه ساعت 18:30 میزبان شخصیت های فرهنگی كه به این نمایشگاههای جهانی كتاب رفته اند خواهد بود تا تجربیات سفر این آدمها را با مخاطبان رادیو فرهنگ سهیم كند.

نمایشگاه كتاب مسكو را كه از سال 1977 آغاز شده، مهم‌ترین رویداد فرهنگی این كشور بزرگ و به‌نسبت پرجمعیت دنیا می‌دانند.
این نمایشگاه هر ساله در نخستین چهارشنبه ماه سپتامبر (آغاز فصل پاییز و سال تحصیلی روسیه) با مسئولیت آژانس فدرال مطبوعات و ارتباطات جمعی این كشور گشایش می یابد .

نمایشگاه كتاب تهران به جهات مختلف به نمایشگاه كتاب مسكو شبیه است. اول این‌كه نمایشگاه كتاب مسكو نیز توسط اداره كل نمایشگاه‌های بین‌المللی روسیه در حوزه‌ی كتاب برگزار می‌شود. این نمایشگاه نیز در فضای سالن مسقفی به مساحت 30 هزار متر مربع در یكی از پارك‌های بزرگ مسكو، به شكل غرفه‌بندی‌های موقت پارتیشنی، پذیرای ناشران و بازدیدكنندگان است. نمایشگاه كتاب مسكو نیز تك‌فروشی دارد و هر سال یكی از كشورهای شركت‌كننده، به‌عنوان میهمان ویژه در نظر گرفته می‌شود؛


تهیه كننده این برنامه الهیه بیات است كه از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف 106 و ای ام ردیف 585 پخش می شود.

دسترسی سریع
سفر به سرزمین واژه ها