صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

سفر به سرزمین واژه ها

سفر به سرزمین واژه ها

چهارشنبه از ساعت 18:30 به مدت 30دقیقه

فرید مرادی (نویسنده، ناشر و فعال حوزه نشر) چهارشنبه 22 شهریور در برنامه «سفر به سرزمین واژه ها» تجربه خود از سفر به نمایشگاه کتاب کودک بولونیا در ایتالیا را با شنوندگان رادیو فرهنگ درمیان می گذارد.

برنامه «سفربه سرزمین واژه ها » هر هفته چهارشنبه ساعت 18:30 میزبان شخصیت های فرهنگی که به این نمایشگاههای جهانی کتاب رفته اند خواهد بود تا تجربیات سفر این آدمها را با مخاطبان رادیو فرهنگ سهیم کند.

نمایشگاه کتاب کودک بولونیا در بهار هر سال در شهر بولونیای ایتالیا در فضایی به مساحت بیست هزار متر مربع برگزار می شود.
این نمایشگاه که از سال ١٩٦٢ برگزار می شود، بزرگترین رویداد جهان در زمینه کتاب و محصولات چند رسانه ای کودکان به شمار می آید. نمایشگاه کتاب کودک بولونیا فروش مستقیم کتاب نداشته و برنامه هایی چون نشست های کتابخوانی برای کودکان هم در آن برگزار نمی شود. مخاطبان و بازدیدکنندگان این نمایشگاه، نویسندگان و تصویرگران کتاب کودک، ناشران و نمایندگان آن ها، تهیه کنندگان فیلم و برنامه های تلویزیونی، کتابداران، فروشندگان و توزیع کنندگان کتاب هستند. البته آموزگاران مدارس و سازمان های بین المللی هم می توانند به عنوان بازدیدکننده در این نمایشگاه شرکت کنند. اهداف برگزارکنندگان نمایشگاه بولونیا معرفی بهترین کتاب ها و آثار چندرسانه ای برای کودکان، ایجاد فرصت های همکاری بین ناشران، بحث و تبادل نظر درباره بخش های مورد توجه مخاطبان و البته ایجاد محیطی مناسب برای خرید و فروش حقوق آثار است.

مرتبط با این خبر

  • سفر به نمایشگاه کتاب لندن با فرید مرادی

  • نمایشگاه کتاب فرانکفورت به روایت فرید مرادی

  • سیری در کتابخانه ملی واتیکان در «سفر به سرزمین واژه ها»

  • گشت و گذاری در کتاب فروشی های رم

  • «سفر به سرزمین واژه ها» به کتابخانه ملی فلورانس می رود

  • سفر به سرزمین واژه ها با مدیرعامل خانه کتاب