جادوی صحنه یكشنبه ها از ساعت 15:45 به مدت 40دقیقه

رادیو فرهنگ

جادوي صحنه

نقد و بررسی پویانمایی «آخرین داستان» در «جادوی صحنه» رادیو فرهنگ

برنامه رادیویی «جادوی صحنه» روز شنبه 28 دی ماه میزبان «اشكان رهگذر» كارگردان و نویسنده« آخرین داستان» اولین پویا نمایی بلند سینمایی است.

1398/10/28
|
14:04

برنامه رادیویی «جادوی صحنه» روز شنبه 28 دی ماه به بررسی پویا نمایی بلند سینمایی «آخرین داستان» با حضور «اشكان رهگذر» نویسنده و كارگردان این فیلم می‌پردازد.
فرانك آرتا به عنوان منتقد سینمایی در این برنامه حضور دارد و همراه «علی جعفری» كارشناس مجری جادوی صحنه با «اشكان رهگذر» گفتگو كرده و درباره این فیلم مطالبی را بیان می كند.
آخرین داستان اولین پویانمایی بلند سینمایی به نویسندگی و كارگردانی اشكان رهگذر است كه از سال 1387 تا 1396 در استدیو هورخش تولید شده‌است. داستان این فیلم برداشتی آزاد از روایت «ضحاك» در شاهنامه اثر حكیم ابوالقاسم فردوسی است. رضا یزدانی خواننده و آهنگساز، یك نماهنگ به نام «داستان آخر»برای این پویانمایی تهیه كرده كه به طور رسمی 15 آذر ماه 1398 در رسانه های معتبر منتشر شده است.
پویا نمایی آخرین داستان در ادامه كمیك‌های جمشید آغاز می‌شود. دوران پادشاهی جمشید، دوران طلایی تاریخ اساطیری ایران است. مرگ از میان مردمان برمی خیزد و گرسنگی و تشنگی بر می‌افتد. جمشید اسطوره‌ای است كه از فر ایزدی برخوردار است (به بیان راحت‌تر می‌توان آن را یك قدرت الهی دانست. فر یك فروغ ایزدی است كه به دل هر كس بتابد از همگنان خود برتری می یابد) و در راه ساخت اولین آرمانشهر بشری یعنی جمكرد تلاش بسیار می‌كند. داستان جمشید با این جملات آغاز می‌شود و بر اساس افسانه‌ها، به سقوط او ختم می‌شود. آخرین داستان در همین‌جا آغاز می‌شود صداپیشگان این فیلم لیلا حاتمی، پرویز پرستویی، باران كوثری و حامد بهداد هستند.
برنامه «جادوی صحنه» كاری از گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ، به تهیه‌كنندگی پرویز جمالی، اجرا‌ی كارشناسی علی جعفری و گویندگی راضیه گردكاهد، ساعت 15:45 تا16:30 روی آنتن رادیو فرهنگ می‌رود.

دسترسی سریع
جادوی صحنه