جادوی صحنه یكشنبه ها از ساعت 15:45 به مدت 40دقیقه

رادیو فرهنگ

جادوي صحنه

نگاهی به نمایش «مقدس » سعدی محمدی عبد، تا معافیت مالیاتی هنرمندان در «جادوی صحنه»

نمایش «مقدس » كاری از «سعدی محمدی عبد» شنبه 16 آذرماه در برنامه «جادوی صحنه» بررسی می شود.

1398/09/16
|
14:32

این روزها در دنیای هنر دو اتفاق مهم درجریان است باید ها و نباید های حذف مالیات هنرمندان و معافیت این قشر از پرداخت مالیات و نمایش «مقدس» به كارگردانی سعدی محمدی‌عبد كه در سالن اصلی تالار مولوی روی صحنه است. این اجرا برنده جایزه كارگردانی برتر از سی‌و‌هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر شد و پیش از آن هم به‌عنوان اثر برگزیده بیست‌و‌یكمین جشنواره تئاتر دانشگاهی انتخاب شده بود.
برنامه «جادوی صحنه» كه به اخبار حوزه تئاتر و سینما اختصاص دارد شنبه 16آذرماه پس از بررسی اخبار مربوط به معافیت مالیاتی هنرمندان به سراغ نمایش «مقدس»«سعدی محمدی عبد» رفته است و علی جعفری به عنوان كارشناس مجری،به میزبانی «سعدی محمدی عبد» و «محمد حسن خدایی» به عنوان منتقد رفته و در گفتگویی دوستانه و كارشناسی این نمایش نقد و بررسی می شود.
در این نمایش، گویا بار دیگر تمنای امر «مُقدّس» و لاجرم طردِ «نامقدس» فرا رسیده است. این‌بار در نمایش «مُقدّس» كار سعدی محمدی، «مُقدّسَ» اینجا بر حول نهاد خانواده می‌گردد. قرار است «ناشایست»رسوا و سركوب شود تا بار دیگر مناسبات خانواده، به روال عادی گذشته بازگردد.
برنامه «جادوی صحنه» كاری از گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ، به تهیه‌كنندگی پرویز جمالی، اجرا‌ی كارشناسی علی جعفری و گویندگی راضیه گردكاهد،شنبه ها ساعت 15:45 تا16:30 پخش می‌شود.

دسترسی سریع
جادوی صحنه