جادوی صحنه یكشنبه ها از ساعت 15:45 به مدت 40دقیقه

رادیو فرهنگ

جادوي صحنه

نقد و بررسی نمایش ستاره شناس در جادوی صحنه

اصغر نوری كارگردان نمایش « ستاره شناس »، یكشنبه 24 شهریور میهمان برنامه «جادوی صحنه» رادیو فرهنگ می‌شود.

1398/06/24
|
11:11

برنامه «جادوی صحنه» كاری از گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ، به تهیه‌كنندگی پرویز جمالی، اجرا‌كارشناسی علی جعفری و گویندگی راضیه كردگاهد، یكشنبه ساعت 15:45 تا16:30 پخش می‌شود


نمایش «ستاره‌شناس» كه متن آن نوشته ون كولارت، تركیبی از تخیل، واقع‌گرایی و طنز گزنده است، این روزها در تالار سایه تئاتر شهر به روی صحنه می رود.
برنامه جادوی صحنه با حضور اصغر نوری كارگردان نمایش « ستاره شناس » و محمد حسن خدایی منتقد این نمایش را نقد و بررسی می كنند.

اجرای نمایش «ستاره‌شناس» به‌نویسندگی دیدیه ون كولارت و كارگردانی اصغرنوری از (چهارشنبه 30 مرداد) در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر آغاز شد.
در این اثر نمایشی كه تا پنجم مهر به اجرای خود در تالار سایه تئاتر شهر ادامه می دهد، احمد ساعتچیان، سهیلا صالحی و غزاله رشیدی بازی می‌كنند.

دیدیه ون كولارت، متولد 1960 در شهر نیس است. او از سال 1982 تا امروز، بیش از سی رمان نوشته كه این آثار جوایز زیادی را به خود اختصاص داده‌اند. ون كولارت سال 1983 با نمایشنامه «ستاره‌شناس» موفق به دریافت جایزه تئاتر آكادمی فرانسه شد. از دیگر نمایشنامه‌های او می‌توان به «عروسی شن» و «رابطه خصوصی» اشاره كرد.
ون كولارت تحت تاثیر رومن گاری و مارسل امه، دو نویسنده بزرگ ادبیات فرانسه است. دنیای رمان‌ها و نمایشنامه‌های او تركیبی از تخیل و طنز گزنده مارسل امه و واقع‌گرایی رومن گاری است.

برنامه «جادوی صحنه» كاری از گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ، به تهیه‌كنندگی پرویز جمالی، اجرا‌كارشناسی علی جعفری و گویندگی راضیه كردگاهد، یكشنبه ساعت 15:45 تا16:30 پخش می‌شود.


دسترسی سریع
جادوی صحنه