جادوی صحنه یكشنبه ها از ساعت 15:45 به مدت 40دقیقه

رادیو فرهنگ

جادوي صحنه

زندگی نورالله عزیزمحمدی مشهورترین قاضی جنایی ایران

مستند «قاضی و مرگ» در برنامه «جادوی صحنه» امروز یكشنبه 10 شهریورماه رادیو فرهنگ بررسی می شود.

1398/06/10
|
13:46

در برنامه «جادوی صحنه» امروز یكشنبه 10 شهریورماه مستند «قاضی و مرگ» كه برای اولین بار سال 1396 در جشنواره «سینما حقیقت» به نمایش درآمد و پس از آن تا به امروز در جشنواره‌های مختلف بین‌المللی از جمله جشنواره فیلم لندن، جشنواره فیلم اسكای آمریكا حضور داشته است بررسی می شود.

« قاضی و مرگ » فیلمی روشنگرانه از زندگی و كار یكی از مشهورترین قاضیان جنایی ایران است . اطلاعات موجود دراین فیلم دست اول ، تازه و جذاب برای مخاطبانی است كه آگاهی چندانی از وضعیت بازپرسی و پیگیری پرونده های جنایی در ایران ندارند و البته به آن اضافه كنید ویژگی های منحصر به فرد قاضی داستان را كه فیلمساز در ترسیم آن هوشمندانه عمل كرده است .

این فیلم مستند 47 دقیقه ای به كارگردانی حسن خادمی در باره زندگی نورالله عزیزمحمدی ،‌یكی از مشهورترین قاضی جنایی ایران است كه در طول 45 سال كار قضاوت ، نزدیك به 4500 پرونده قتل را بررسی كرده و حدود 4000 نفر را به اعدام یا قصاص محكوم كرده است .
برنامه «جادوی صحنه» كاری از گروه ادب و هنر رادیو فرهنگ، به تهیه‌كنندگی پرویز جمالی، اجرا‌كارشناسی علی جعفری و گویندگی راضیه كردگاهد، یكشنبه ساعت 15:45 تا16:30 پخش می‌شود.

دسترسی سریع
جادوی صحنه