ایران آفرین دوشنبه از ساعت 10:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

ايران آفرين

تاثیر استارت آپ های فرهنگی بر اقتصاد


تاثیر استارت آپ های فرهنگی بر اقتصاد موضوع گفتگوی برنامه ایران آفرین است كه دوشنبه 21 خرداد از رادیو فرنگ پخش می شود.

1397/03/20
|
12:36


برنامه «ایران آفرین» در رادیو فرهنگ روزهای دوشنبه ساعت 10:00 پخش می شود به معرفی اختراعات ، دستاوردها و نوآوری ها ایرانیان در حوزه های مختلف اقتصاد، مدیریت، پزشكی ، فرهنگی ، علم و فناوری و بسیاری دیگر از علوم اختصاص دارد.استارت آپ های فرهنگی استارتاپهایی هستند كه در حوزه فرهنگ و هنر به فعالیت می پردازند. استارتاپهای فرهنگی به دلیل ویژگیهای خاص خود در كشور ما كمتر مورد اقبال عمومی قرار گرفته اند. اما واقعیت این است كه فعال شدن این دسته از استارتاپها، تاثیر مستقیم و فراوانی بر روی فرهنگ جامعه خواهند داشت.
استارت آپ های فرهنگی به دلیل دیربازده بودن، زمان بیشتری برای دستیابی به سود و درآمد دارند. این امر موجب شده است هزینه تبلیغات آنها بالاتر از استارتاپهای سایر حوزه ها باشد. از سویی به نظر می رسد حوزه فرهنگ از دنیای تكنولوژی دور مانده و متخصصین حوزه های فرهنگی تعامل چندانی با متخصصین برنامه نویسی، تكنولوژی و … ندارند و این امر نیز درصد موفقیت آنها را در مقایسه با استارتاپهای سایر حوزه ها در ردیف پایین تری قرار داده است. همچنین نتایج استارتاپهای فرهنگی موفق نیز در كشور ما چندان به نمایش گذاشته نشده و تبلیغات مناسبی برای آن صورت نمی پذیرد و این امر نیز به نوبه خود منجر به عدم شناخت افراد جامعه و به تبع آن عدم تمایل به سرمایه گذاری در این حوزه می شود.
در این برنامه یكی از طراحان استارت آپ های فرهنگی در ایران میهمان گفتگوی این برنامه خواهد بود.

این برنامه از گروه تاریخ اندیشه و با اجرای مهدی محمدیان و تهیه كنندگی نازنین حاج سیف الله تقدیم علاقه مندان می شود.

برنامه ایران آفرین از تمامی كسانی كه علاقه مند به شركت و حضور در این برنامه هستند دعوت بعمل می آورد تا برای هماهنگی های بیشتر با شماره پیامك 30000558 و شماره تلفن 22167896 دفتر گروه تاریخ اندیشه رادیو فرهنگ تماس حاصل نمایند.

دسترسی سریع
ایران آفرین