ایران آفرین دوشنبه از ساعت 10:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

ايران آفرين

آشنایی با كاربردهای ربات اجتماعی در برنامه ایران آفرین

گفتگو با احسان صفاری و امین رضا سلطانی (طراح و سازنده ربات اجتماعی) را دوشنبه 11 دی از برنامه «ایران آفرین» بشنوید.

1396/10/10
|
12:58

برنامه «ایران آفرین» در رادیو فرهنگ روزهای دوشنبه ساعت 10:00 پخش می شود به معرفی اختراعات ، دستاوردها و نوآوری ها ایرانیان در حوزه های مختلف اقتصاد، مدیریت، پزشكی ، فرهنگی ، علم و فناوری و بسیاری دیگر از علوم اختصاص دارد.


پس از چند دهه بهره گیری از رباتها به صورت گسترده در عرصه ی صنعت، زمان آن رسیده تا رویای نویسندگان داستانهای تخیلی به حقیقت بپیوندد و این ابزارهای هوشمند به عنوان دوست و همدم انسان، به محیط زندگی و كار روزمره ی او ورود پیدا كرده و به عنوان یك همراه و دستیار، به انسانها در فعالیتهایشان یاری رسانند.
این رباتها، كه رباتهای اجتماعی نامیده می شوند، ابزارهایی هستند كه برای زندگی در جامعه انسان ها طراحی شده و با هدف تعامل با انسان و كمك به زندگی بهتر او، برنامه ریزی می شوند.
بهره گیری از ربات برای كمك به انسان در انجام امور زندگی، استفاده از آن به عنوان ابزاری هوشمند برای كمك به آموزش، درمان و همچنین انجام خدمات اجتماعی در اماكن عمومی و تفریحی سرگرمی از موارد قابل ذكر در حوزه رباتیك اجتماعی می باشند. بنابر تخمین های صورت گرفته در مجامع علمی بین المللی در حوزه رباتیك، در دهه آینده حوزه فعالیت در زمینه های اجتماعی و شناختی، سهم بسیار عمده ای را خواهد داشت كه شركت رباتیك اجتماعی آوا و نیما، هدف اصلی خود را توسعه این حوزه نوظهور در ایران قرار داده است.

این برنامه از گروه تاریخ اندیشه و با اجرای مهدی محمدیان و تهیه كنندگی نازنین حاج سیف الله تقدیم علاقه مندان می شود.

برنامه ایران آفرین از تمامی كسانی كه علاقه مند به شركت و حضور در این برنامه هستند دعوت بعمل می آورد تا برای هماهنگی های بیشتر با شماره پیامك 30000558 و شماره تلفن 22167896 دفتر گروه تاریخ اندیشه رادیو فرهنگ تماس حاصل نمایند.

دسترسی سریع
ایران آفرین