بهار را ورق بزن هر روز از ساعت 08:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

بهار را ورق بزن

نگاهی به كارنامه هنری « سالار عقیلی» در رادیو فرهنگ با« بهار را ورق بزن»

برنامه «بهار را ورق بزن» امشب 3 اردیبهشت ماه، ضمن گرامیداشت استاد جابر عناصری شاهنامه‌پژوه، ایران‌شناس، تعزیه‌شناس ایرانی در ورقی دیگر به كارنامه هنری سالار عقیلی خوانده سنتی خوان كشورمان می پردازد.

1399/02/03
|
12:35

برنامه «بهار را ورق بزن» كاری از گروه كتاب رادیو فرهنگ است كه با بخش‌های متنوع تقدیم شنوندگان می‌شود.
برنامه «بهار را ورق بزن» بخشی با عنوان «صدای ساز و سرود» دارد كه با معرفی موسیقیدانان یكی از آثار آنها را پخش می كند و امشب«سالارعقیلی » خواننده موسیقی سنتی معرفی می شود.
سالار عقیلی (متولد 11 آذر 1356، تهران) دانش‌آموخته هنرستان موسیقی سوره و دارای مدرك كارشناسی در رشته بازیگری تئاتر است.
عقیلی سابقه همكاری با اركستر موسیقی ملی ایران، اركستر سمفونیك اصفهان، گروه دستان، گروه راز و نیاز و ارشد تهماسبی را دارد. سالار عقیلی سرود ایران جوان را با اجرای اركستر ملل خوانده ‌است.
در بخش «تماشاخانه» چهارشنبه3 اردیبهشت ماه قسمت دیگری از نمایش مجردها” نوشته ”دیوید فوئنكینو” به ترجمه ساناز فلاح فرد با بازی آیه كیانپور و حسن حسن زاده را می شنوید و همچنین در بخش «صدای سینما» این مجله رادیویی بخش هایی از فیلم «شب های روشن» پخش می شود.
شب‌های روشن فیلمی است به‌كارگردانیِ فرزاد مؤتمن كه فیلمنامه آن را سعید عقیقی نوشته‌است. فیلم‌نامه این اثر برداشتی آزاد از داستانِ «شب‌های روشن» اثرِ داستایوفسكی است. مهدی احمدی و هانیه توسلی در این فیلم به‌ایفای نقش پرداخته‌اند.
"كهن های همیشه نو" بخش دیگری از این برنامه است كه امشب به پخش سخنان استاد زنده یاد جابر عناصری (شاهنامه‌پژوه، ایران‌شناس، تعزیه‌شناس ایرانی و دكترای فلسفه از دانشگاه تهران) درباره فردوسی ا ختصاص دارد.
برنامه «بهار را ورق بزن» ساعت 20 تا 22 هرشب به تهیه كنندگی زهرا نصراللهی روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز و موج ای ام ردیف585 كیلوهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
بهار را ورق بزن