بهار را ورق بزن هر روز از ساعت 08:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

بهار را ورق بزن

از هزار دستان تا مجردها در « بهار را ورق بزن» رادیو فرهنگ

برنامه «بهار را ورق بزن» امشب 30 فروردین ماه در بخش صدای سینما، به فیلم «هزار دستان»علی حاتمی می پردازد.

1399/01/30
|
14:38

برنامه «بهار را ورق بزن» كاری از گروه كتاب رادیو فرهنگ است كه با بخش‌های متنوع تقدیم شنوندگان می‌شود. در این برنامه بخش كتاب‌خوانی تدارك دیده شده،كه علاوه بر معرفی كتاب، سخنان مفاخر ادبی درخصوص آثار شاخص ادبیات فارسی را نیز بیان می‌كند.
در بخش «تماشاخانه» شنبه 30 فروردین ماه نمایش مجردها نوشته ”دیوید فوئنكینو” پخش می شود و آیه كیانپور و حسن حسن زاده نقش خوانان این نمایش رادیویی هستند و همچنین در بخش «صدای سینما» این مجله رادیویی بخش هایی از فیلم ماندگار «هزاردستان» را می شنویم.
هزاردستان اثری از علی حاتمی است كه در سال‌های 1358-1366 به صورت مجموعه تلویزیونی تولید شد.
این سریال داستان رضا خوش‌نویسی است كه گذشته پرماجرایی را از سر گذرانده است. او به دور از هیاهو و جنجال‌های سیاسی تهران، به همراه همسرش قمربانو در مشهد زندگی می‌كند؛ تا آنكه حضور یك مفتش زندگی آرامشان را بر هم زده و با دستگیری رضا و تهدید و ارعاب و شكنجه‌اش، از او می‌خواهد تا به جرمی نامشخص اعتراف كند.
برنامه «بهار را ورق بزن» بخشی با عنوان «صدای ساز و سرود» دارد كه با معرفی موسیقیدانان یكی از آثار آنها را پخش می كند و امشب«سید عبدالمجید كیانی» مدرس موسیقی ایرانی، نوازنده سنتور و از چهره‌های ماندگار و نویسنده «شناخت هنر موسیقی»: سماع ردیف، شامل 18 دفتركه در سی و پنجمین دوره كتاب سال، به عنوان شایسته تقدیر برگزیده شد معرفی می شود.
«كهن های همیشه نو» بخش دیگری از این برنامه است كه امشب به پخش اثری از زنده یاد مرتضی احمدی بازیگر سینما و تلویزیون، صداپیشه و خواننده شعر خوانی استاد شهریار و معرفی ایشان ختصاص دارد.
سید محمدحسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار شاعر ایرانی اهل تبریز بود كه به زبان‌های فارسی و تركی آذربایجانی شعر سروده‌است
برنامه «بهار را ورق بزن» ساعت 20 تا 22 هرشب به تهیه كنندگی زهرا نصراللهی روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز و موج ای ام ردیف585 كیلوهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
بهار را ورق بزن