بهار را ورق بزن هر روز از ساعت 08:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو فرهنگ

بهار را ورق بزن

« بهار را ورق بزن» رادیو فرهنگ به «عودلاجان» سر می زند

برنامه «بهار را ورق بزن» امشب26 فروردین ماه، در گشت وگذار قدیمی ترین محله تهران از دیدنی های محله «عودلاجان» می گوید.

1399/01/26
|
09:22

برنامه «بهار را ورق بزن» كاری از گروه كتاب رادیو فرهنگ است كه با بخش‌های متنوع تقدیم شنوندگان می‌شود. در این برنامه بخش كتاب‌خوانی تدارك دیده شده، كه علاوه بر معرفی كتاب، سخنان مفاخر ادبی درخصوص آثار شاخص ادبیات فارسی را نیز بیان می‌كند.
در بخش «تماشاخانه» سه شنبه 26 فروردین ماه ادامه نمایش« درس» اثر «اوژن یونسكو» با بازیگری بهاره دهكردی ،آیه كیانپور و صادق ملكی براساس ترجمه ای از سحر داوری پخش می شود و همچنین در بخش «آیینه خانه» این مجله رادیویی گشتی در محله عودلاجان می زنیم.
محله عودلاجان، كه از آن به‌عنوان مركز تهران قدیم و از كهن‌ترین محلات شهر یاد می‌شود، اماكن و مراكز مختلف مذهبی، اجتماعی و اقتصادی زیادی دارد. تعدادی از این اماكن هنوز هویت خود را حفظ كرده‌اند. هرچند در سالیان گذشته به‌واسطه تغییر وضعیت در محله، در حق آن‌ها نامهربانی‌های زیادی صورت گرفت. یكی از این مراكز، بقعه تاریخی امامزاده یحیی محسوب می‌شود.
حمام نواب و چنار بارگاه و خانه های قدیمی ،مدرسه معمارباشی و خانه مدرس همه دیدنی های این گذر هستند كه در این برنامه به آنها اشاره می شود.

گفتنی است علاقه مندان به شعر شعرای معاصر نیز می‌توانند در بخش«حرف های ناتمام» شعرخوانی شاعران نامدار را بشنوند كه امشب در این برنامه شعرهای «سهراب سپهری » شاعر و نقاش كاشانی پخش می شود .
برنامه «بهار را ورق بزن» بخشی با عنوان «صدای ساز و سرود» دارد كه با معرفی موسیقیدانان یكی از آثار آنها را پخش می كند و امشب زنده یاد «نورمحمد درپور» خواننده ایرانی و از بزرگان آواز خطه خراسان معرفی می شود.
«كهن های همیشه نو» بخش دیگری از این برنامه است كه امشب به پخش كارشناسی دكتر «سعید حمیدیان » درباره «حافظ» و آثار وی اختصاص دارد.
برنامه «بهار را ورق بزن» ساعت 20 الی 22 هرشب به تهیه كنندگی زهرا نصراللهی روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز و موج ای ام ردیف585 كیلوهرتز پخش می‌شود.

دسترسی سریع
بهار را ورق بزن